Wywiad z pierwszakami - ZS EXPRESS nr 01/2017
Wpisany przez ZS EXPRESS - Wiola Łata   
piątek, 29 września 2017 10:01

Od  1 września naukę w naszej szkole rozpoczęło 45 uczniów.

W tym roku w liceum jest 21 uczniów, a w technikum 24. Utworzone kierunki to informatyk i mechanik.

Autorka Wywiadu Wiola Łata:

Długo zastanawiała się  którą szkołę średnią mam wybrać.  Ostatecznie zdecydowałam się na technikum informatyczne, ponieważ słyszałam bardzo dobre opinie na temat tego kierunku. Jak do tej pory nie żałuję swojej decyzji.

Co zadacydowało o wybiorze szkoły w przypadku Julii i Krzyśka - przekonajcie sie sami czytając krótki wywiad z "pierwszakami"

 

Wywiad z Julią Boćkowską - LO1

Dlaczego wybrałaś akurat liceum?

Długo nad tym myślałam i podjęłam taką decyzję, ponieważ ta szkoła znajduje się najbliżej mojego domu i są tutaj interesujące mnie rozszerzenia, poza tym jest tutaj dużo znajomych osób.

Znałaś już osoby z klasy czy dopiero się poznajecie?

Znam tych ludzi  od podstawówki, dogadujemy się bardzo dobrze i dlatego też w naszej  klasie panuje świetna atmosfera. Bardzo dobrze się tutaj czuję.

Co Ci się w tej szkole najbardziej podoba?

Jest wiele rzeczy, ale najbardziej to, że nauczyciele dobrze nas traktują,  zupełnie inaczej niż w gimnazjum, mają bardzo dobre podejście, są sympatyczni tak samo jak wszyscy uczniowie. Nie zmieniłabym swojego wyboru.

Wywiad z Krzyśkiem Furtakiem - T1a

Dlaczego wybrałeś akurat technikum informatyczne?

Po prostu od dawna interesuje się komputerami i chciałem dowiedzieć się o nich więcej. W przyszłości chciałbym być informatykiem i mam nadzieję, że dzięki tej szkole zdobędę jakieś doświadczenie i wskazówki.

Jaka jest twoja nowa klasa? Znałeś kogoś już wcześniej czy dopiero się poznajecie?

Moja klasa to w większości ludzie, których znam od bardzo dawna, są też nowi, ale wydają się w porządku. Z każdym udaje mi się dogadywać.

Jak radzisz sobie z nauką? Jaki przedmiot zawodowy wydaje ci się najtrudniejszy?

Eksploatacja urządzeń, ponieważ jest bardzo dużo pojęć niekoniecznie zrozumiałych, ale nauczyciel wydaje się miły, zawsze chętnie pomaga, gdy ktoś czegoś nie rozumie, więc może nie będzie tak źle.