Wywiad z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Renatą Stocką - ZS EXPRESS nr 04/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS - Dominik Stocki   
sobota, 20 stycznia 2018 10:01

Jak czuje się pani w roli przewodniczącej?

Jest to dla mnie nowe wyzwanie i duża odpowiedzialność.  Nigdy nie decydowałam o sprawach, które są związane z zarządzeniem tak dużej działalności  związanej z budżetem szkolnym. Czasami są to trudne decyzje, które wynikają z małego budżetu.

Na jakie cele przeznaczone są pieniądze ze składek?

Pieniądze ze składek przeznaczamy na: dofinansowywanie półmetku i studniówki, nagrody za dobre wyniki w roku szkolnym, nagrody dla uczniów, którzy działają w wolontariacie, nagrody za udział w konkursach, zawodach i olimpiadach, skromny upominek z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wyjazdy uczniów na konkursy i zawody.

Jak wpłynąć na działania Rady Rodziców, jeżeli większość rodziców jest nie zadowolona z jej działania?

Jeszcze nie spotkałam się, aby była jakaś skarga na funkcjonowanie Rady Rodziców. Jeśli zaistniałaby w przyszłości taka sytuacja to każdy byłby wysłuchany i staralibyśmy się dojść do porozumienia, bo zależy nam na dobrych stosunkach z rodzicami i dobru szkoły.

Czy w regulaminie Rady Rodziców jest określone na jaki okres czasu wybierany jest skład?

Owszem jest. Rada Rodziców ma swój status, w którym zawarty jest punkt gdzie kadencja Rady Rodziców trwa tylko jeden rok szkolny.

To teraz ostatnie pytanie nie związane z funkcją przewodniczącej. Jakie są Pani zainteresowania?

W wolnych chwilach lubię czytać książki, piec ciasta, obejrzeć dobry film, szydełkować, spotykać się z rodziną i znajomymi. Bardzo lubię również spędzać swój wolny czas na działce.