Warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT
Wpisany przez ZS Express & Jakub Rosiński   
czwartek, 05 grudnia 2019 23:13

3 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili studenci Koła Naukowego Informatyków KUL Łukasz Szkwarek i Rafał Szuwalski. Przeprowadzili oni dla uczniów warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT. Dowiedzieliśmy się co to jest GIT oraz jakie ma zastosowanie, prezentacja GIT’a pokazała nam jak często wykorzystuje się go w firmach i w pracy z innymi programistami. W skrócie dzięki tego oprogramowania możemy wymieniać się z innymi użytkownikami swoimi fragmentami kodu oraz w jakiś sposób go ulepszać.

Na części praktycznej nauczyliśmy się tworzyć repozytorium, łączyć się z innymi użytkownikami i wymieniać się swoimi plikami. Warsztaty przedstawiły nam część pracy dużych firm, w których wymiana danymi to podstawa oraz korzyści jakie płyną ze znajomości tego oprogramowania.