Mikołajkowe Nocowanie T1a
Wpisany przez H.Czarnota   
sobota, 07 grudnia 2019 14:58

6 grudnia to dzień Św. Mikołaja. Z tej okazji uczniowie klasy T1a w ramach integracji zespołu klasowego zdecydowali się na Mikołajkowe Nocowanie w szkole. O godzinie 19 zgromadzili się w korytarzu szkolnym przy sali nr 44, która tej nocy miała pełnić rolę bawialni, sali telewizyjnej oraz sypialni.  Towarzyszyły im Panie opiekunki: Halina Czarnota i Agnieszka Kocoń. Spotkanie rozpoczęło  się od prac porządkowych, bo trzeba było przygotować miejsce do wspólnej zabawy. Wychowawczyni w drodze do szkoły spotkała Św. Mikołaja, który przekazał jej swoją czapkę i drobne prezenciki dla uczniów. Jednakże, aby można było niespodziankę otrzymać, należało wykonać kilka zadań.

Najpierw uczniowie pojedynczo losowali wyzwania. jedne były łatwe, inne śmieszne ale najważniejsze, że wszyscy wykonali swoje zadania. Potem uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z grup otrzymała kartkę z pewnym wyrazem. Zadanie polegało na utworzeniu jak największej liczby rzeczowników zaczynających się na poszczególne litery tego wyrazu. Następnie wychowawczyni przemieszała członków grup i kolejnym zadaniem było utworzenie świątecznej rymowanki. Okazało się, że młodzież mamy zdolną i pomysłową. Tym razem również wszyscy wykonali zadanie. Przyszedł więc czas na nagrodę w postaci słodkiego upominku dla każdego uczestnika zabawy. Potem był już tylko relaks. Uczniowie przygotowali legowiska  i zasiedli przed dużym ekranem. Najpierw  były rozgrywki meczów fifa. Jedni grali, inni kibicowali. Potem część uczniów postawiła na grę planszową. Byli też tacy, którzy chyba czuli niedosyt po przedpołudniowych zawodach w piłkę nożną i rozładowali emocje na sali gimnastycznej. Uczniowie zadbali także o swoje żołądki i zamówili sobie różne pizze, którymi zajadali się w tzw międzyczasie. Około godz. 1 postanowili obejrzeć wspólnie film, który miał być na dobranoc. Miał, ale nie był. Rozmowy i śmiechy dobiegające z sali trwały do samego rana. O 6.15 wychowawczyni zarządziła niby pobudkę i sprzątanie. O 7 rano wszyscy rozeszli się do swoich domów na zasłużony odpoczynek, To była noc pełna wrażeń dla uczniów i ich dzielnych opiekunek.

 

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości