Mikołajki 2019
Wpisany przez ZS EXPRESS - Ola Goliszek   
piątek, 13 grudnia 2019 08:43

Jak co roku 6 Grudnia nasza szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Szczególnie zainteresowany był kadrą nauczycielska. Wędrował od klasy do klasy i pytał uczniów czy nauczyciele w tym roku szkolnym byli grzecznie. Uczniowie dawali odpowiedzi twierdzące za co nauczyciele dostawali prezenty, jednak odpowiedź nie zawsze byla twierdząca więc w ramach odkupienia Mikołaj prosił o zaśpiewanie kolędy bądź powiedzenia wierszyka. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem i dostali upominki. Zabawa była przednia. Mamy nadzieję że Mikołaj w przyszłym roku też o nas nie zapomni i przybędzie w odwiedziny.

Ciekawostki o świętym Mikołaju:

  • Święty Mikołaj ma 31 godzin aby dostarczyć prezenty dzieciom na całym świecie ze względu na różnice stref czasowych.
  • Oryginalny Święty Mikołaj był biskupem Miry w Anatolii (dzisiejszej Turcji), żył około 270 roku n.e. i podobno potajemnie rozdawał prezenty potrzebującym.
  • Strój Świętego Mikołaja pierwotnie był zielony.
  • W Kanadzie Święty Mikołaj ma własny kod pocztowy: HOH OHO.
  • Mikołaj ma w sumie dziewięć reniferów: Kometek, Amorek, Błyskawiczny, Fircyk, Pyszałek, Tancerz, Złośnik, Profesorek oraz najpopularniejszy – Rudolf czerwononosy, który dołączył do zespołu w 1939 roku.
  • W celu dostarczenia wszystkich prezentów na czas, Mikołaj musi podróżować 10 703 437,5 km/h.
 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości