Warsztaty z programowania - PixBlocks
Wpisany przez BW   
środa, 18 grudnia 2019 09:53

Kolejne działanie rozwijające u uczniów zainteresowania informatyczne a w szczególności programistyczne już za nami.

Tym razem gościliśmy w szkole Panią Dominikę Chrzanowską z firmy EduLAB, która w bardzo interesujący sposób przeprowadziła krótkie warsztaty korzystania z platformy programistycznej PixBlocks. Jest to narzędzie dla młodych informatyki  zawierające kompleksowy kurs programowania w formie aplikacji komputerowej przygotowanej przez zespół specjalistów z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w poznaniu.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie są korzyści korzystania z usług BNP Bank Polska S.A, który jest partnerem firmy EduLAB promującej naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Za możliwość przeprowadzenia warsztatów dziękujemy również Panu Piotrowi Pietrasowi inicjatorowi spotkania.

 

Nasza przygoda z PixBlocks rozpoczęła sie w ubiegłym roku, kiedy to paru uczniów ze starszych klas wzięło udział w konkursie PixBlocks - w mistrzostwach w programowaniu. Podczas tych warsztatów Pani Dominika pokazała jak pisać krótkie programy uczniom z pierwszych klas technikum i liceum. Jesteśmy pewni, że niektórzy z nich "złapali bakcyla" programowania i na drugi rok wezmą udział już w międzynarodowych Mistrzostwach PixBlocks.