Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 20 grudnia 2019 11:22

Z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej 12 grudnia odbył się Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej w Trybunale Koronnym w Lublinie. Było to spotkanie podsumowujące projekt o tolerancji przygotowany przez Fundację Sempre a Frente. Program wsparcia inicjatyw skierowany był do młodzieży w wieku 14-18 lat, którzy w grupach projektowych opracowywali i realizowali mini-projekty tematycznie powiązane z jubileuszem, wzmacniające inicjatywność i kreatywność uczestników.

 

Nasza szkoła nie realizowała projektu, ponieważ był przeznaczony tylko dla młodzieży lubelskich szkół. Uczestniczyliśmy w festiwalu dzięki temu, że Zespół Szkół w Poniatowej już od kilku lat współpracuje z fundacją, co umożliwia naszym uczniom udział w bardzo ciekawych warsztatach na terenie szkoły.

W festiwalu uczestniczyła 10 osobowa grupa z klas LO1a, LO1b, LO2, T1a, T3a pod opieką Pani Katarzyny Kramek- Mazur i Pani Małgorzaty Wójcikowskiej.

Podczas gdy nauczyciele mieli warsztaty na temat możliwości tworzenia projektów z młodzieżą, uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach zdobywając skarby w postaci wiedzy i dobrych praktyk grając w grę „Królestwa Inicjatywności”. Całość zakończyła się prezentacją efektów pracy poszczególnych zespołów i wspólnym poczęstunkiem.

To nie był pierwszy wyjazd reprezentantów naszej szkoły na wydarzenia  organizowane przez Fundację Sempre a Frente. Wszystkie były równie ciekawe i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję uczestniczyć w takich spotkaniach, ale już jako realizatorzy projektu, gdyż pracownicy fundacji podejmują działania, aby uczestnictwo w projektach nie ograniczało się tylko do małej grupy uczniów z określonych miejscowości.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 175 gości