Szlachetna Paczka - po raz trzeci tworzona przez uczniów, absolwentów oraz pracowników naszej szkoły
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 grudnia 2019 16:48

W dniach 6, 7 i 8 grudnia miał miejsce tzw. weekend cudów. To czas, kiedy wolontariusze Szlachetnej Paczki odbierają prezenty od Darczyńców i przekazują je potrzebującym rodzinom. Towarzyszą temu duże emocje, wzruszenie, wdzięczność, radość, łzy zarówno po stronie obdarowywanych, jak i nas wolontariuszy i Darczyńców.

W tym roku do rejonu Poniatowa dołączony został również rejon Opole Lubelskie. Odwiedziliśmy rodziny w gminach Poniatowa, Opole Lubelskie, Wilków, Karczmiska, Wojciechów, Borzechów, Bełżyce oraz Chodel. Jak widać obszar naszych działań był dość spory, jednak akcja rozwożenia paczek przebiegła bardzo sprawnie dzięki pomocy lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Poniatowa-Miasto, OSP Poniatowa Wieś, OSP Kraczewice oraz OSP Niezabitów, a także pana Pawła Żywickiego, który kolejny rok jest kierowcą SzP. Dzięki życzliwości dyrektor Zespołu Szkół w Poniatowej pani Tatiany Lasoty-Rodzik nasz magazyn mieścił się w szkole.

 

Odwiedziliśmy 36 rodzin, z czego 28 zostało włączonych do programu. Wszystkie znalazły darczyńcę. Średnia wartość paczki to kwota powyżej 3000 zł. Darczyńcami były osoby prywatne, grupy znajomych czy kolegów z pracy, przedstawiciele firm, uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół i przedszkoli. Paczka łączy pokolenia i różne osoby i to jest w niej piękne. Dobro, które ktoś chce ofiarować innym. Chciała również podziękować mojej uczennicy Julii Kubiś i jej mamie pani Izabeli za przygotowanie pięknie zapakowanych pierników, a także babci mojej drugiej wychowanki pani Bogumile Kołosińskiej za robione na drutach czapki i torby. Wszystkie te rzeczy były wręczane naszym darczyńcom jako podziękowanie i pamiątkę za niesioną pomoc.

Dla nas wolontariuszy to nie koniec przygody ze SzP, pracujemy teraz nad relacjami z przekazywania paczek dla poszczególnych darczyńców, potem spotkamy się z anszymi rodzinami ponownie, żeby dowiedzieć się, jak skorzystały z otrzymanej pomocy, czy tez po prostu spotkać się, porozmawiać. Dla mnie jako lidera to również okres zbierania wszelkiej dokumentacji. Na przełomie czerwca i lipca będzie nowa rekrutacja na lidera rejonów, a potem na wolontariuszy. Zachęcam serdecznie do tej niezwykłej przygody.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości