28 Finał WOŚP
Wpisany przez Pedagog   
środa, 22 stycznia 2020 15:03

W tym roku  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „zagrała” w niedzielę 12 stycznia.  Był to już 28. Finał tej charytatywnej akcji, która jest prowadzona nie tylko w Polsce. Tegoroczna zbiórka pod  hasłem  „Wiatr w żagle” była prowadzona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zebrane  środki mają być przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji (chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia).Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

 

Z Zespołu Szkół w pracy podczas 28. Finału wzięło udział 46 wolontariuszy i przyjaciół akcji. Od paru lat stanowimy najliczniejszą grupę włączającą się do działań prowadzonych w ramach WOŚP. W tym roku wspierała nas 22 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

Pieniądze do puszek zbierano w całym mieście, ale były takie miejsca (okolice kościoła), gdzie hojność darczyńców była znacznie większa niż oczekiwania wolontariuszy (ponad 2 tysiące podczas jednego 1,5 godzinnego dyżuru). Dla akcji liczy się każdy grosz więc ogromne  podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom bez względu na zebraną kwotę.  Ważne, że zechcieli poświęcić swój niedzielny czas wolny zwłaszcza, że niektórzy zgłosili się do ”pracy” po całonocnej studniówce.

Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej za tak liczny udział w akcji i mamy nadzieję, że dzięki Waszej postawie do podobnych działań będą włączali się i inni uczniowie.