Boże Narodzenie w Zespole Szkół
Wpisany przez ZS Express & Ola Goliszek   
piątek, 10 stycznia 2020 16:22

Apel

Wigilie klasowe

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie. Czekajmy - dziś cud się stanie.

 

Wigilia rozpoczyna święta Bożego Narodzenia - rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Aby poczuć magię nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się apel wigilijny "Niezwykły gość". Młodzi aktorzy z klasy LO1ab wykazali się talentem. Publiczność nagrodziła ich skupieniem podczas przedstawienia i gromkimi brawami na koniec.

 

Apel przedstawiał historie Jana - samotnego szewca który nie obchodził świąt. Ludzie z miasta przychodzili do niego z różnymi prośbami i pytaniami o święta, co denerwowało szewca. W pewnej chwili przybył do niego Anioł, który poinformował go że w te święta będzie inaczej i dostanie bardzo ważny prezent. Jan pomyślał o prezencie z nieba jednak darem jaki dostał były święta spędzone z osobami bliskimi z miasta (Fryderyk, Fryderyka, Aniela, Przekupka, Burmistrz, Ada). Były to dla szewca bardzo szczęśliwe święta.

Nad przygotowaniami czuwał ks. Michał Guz. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół pod opieką Pana P. Gębki.

Święta są okresem gdy nikt nie powinien spędzać ich sam. Dlatego pamiętajmy aby obchodzić je w gronie rodziny bądź przyjaciół i sprawiajmy innym radość ponieważ w te dni chodzi przede wszystkim o szczęście i miłość.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości