Informatycy z Poniatowej na konferencji "Uczeń na wyżynie IT" ’2020
Wpisany przez ZS Express $ Wiola Łata   
niedziela, 02 lutego 2020 19:26

Nasza szkoła nieustannie umożliwia rozwijanie zainteresowań poprzez poszerzanie wiedzy z zakresu informatyki. 28 stycznia nie zabrakło uczniów ZS Poniatowa na warsztatach „Uczeń na Wyżynie IT”. Wydarzenie skierowane jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się informatyką, jak i młodzieży, której świat nowych technologii nie jest jeszcze do końca znany. Wszyscy uczestnicy wzięli  udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firm z branży IT, którzy przekazali nam wiedzę na temat zasobów lubelskiego sektora informatycznego.

 

Celem warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji związanych z nowymi technologiami, zaprezentowanie potencjału lubelskiego sektora IT, a przede wszystkim pokazanie szerokiego kontekstu branży IT, czyli ról i stanowisk pracy innych niż programista i tester oraz tego, że każdy może znaleźć dla siebie miejsce w IT jeżeli tylko wykaże minimum zaangażowania.   Program wydarzenia obejmował m.in. prezentacje na temat wizji przyszłości świata IT, możliwości zatrudnienia oraz kompetencji pracowników wymaganych na danych stanowiskach pracy.  Ponadto uczestnicy  mieli okazję zobaczyć jak zbudować własny SmartHome z Raspberry Pi oraz pogłębić swoją wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i Azure Cognitive Services. Dodatkowo wydarzenie uatrakcyjniło zwiedzenie nowoczesnych biur firm IT oraz zobaczenia „od kuchni” jak wygląda praca w tej branży.