Warsztaty o mediacji
Wpisany przez Weronika Król   
piątek, 06 marca 2020 10:05

28 lutego br. przedstawiciele naszego liceum w składzie: Michał Jarosz z LO2, Anna Bieńko i Weronika Król z LO1a oraz Amelia Oleszczuk, Julia Kubiś i Mirosław Chabros z LO1b razem z Panią Małgorzatą Wójcikowską wzięli udział w spotkaniu warsztatowo-szkoleniowym na temat mediacji. Mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat mediacji rówieśniczej w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży. Przy pomocy prezentacji multimedialnych przygotowanych przez Sąd Okręgowy w Lublinie i Lubelskiego kuratora oświaty nabyli wiedzę jak rozmawiać, żeby pomóc i jak zapobiegać konfliktom poprzez mediacje. Na spotkaniu obecny był również Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Zrozumieć strukturę mediacji oraz jej podstawowe zasady pomógł film przygotowany przez KEN pt. "Ewelinka". Mimo rozczarowaniu uczniów brakiem pobytu w McDonald ’s, uczniowie usatysfakcjonowani wrócili do domu przy towarzyszącym im refrenie piosenki zaintonowanej podczas szkolenia przez SSO Eleonorę Porębiak-Tymecką: "Tu nikt nie mówi o winie, tu nikt nie mówi o karze, tutaj się uczy jedynie jak nie wyleczyć się z marzeń."

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 202 gości