Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 11 marca 2020 20:17

Informuje o zwieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Apeluję o ograniczenie  wizyt w instytucjach publicznych na terenie naszej gminy i powiatu.
Apeluję również do osób, które wróciły z krajów objętym koronawirusem aby pozostały w domach, nie pojawiały się w miejscach publicznych bagatelizując powagę sytuacji. Zaznaczam, że stanowią one zagrożenie dla zdrowych mieszkańców naszej gminy i powiatu.
Informuję, że w przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem wystąpienia koronawirsa należy kontaktować się z całodobową infolinią NFZ: 800 190 590.

Informuję, że nauczyciele będą przygotowywali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże również informacje dotyczące e-materiałów, z których będą mogli korzystać uczniowie. Materiały będą przekazywane uczniom drogą elektroniczną: e-dziennik oraz strona internetowa szkoły.

Czas zawieszenia zajęć nie jest czasem wolnym, przeznaczonym na spotkania w większych grupach, czy spacerowanie,proszę o ograniczenie do minimum mobilności uczniów. Bądźmy rozważni i nie bagatelizujmy powagi sytuacji w jakiej się znajdujemy.

W związku z powyższym proszę o zachowanie zdrowego rozsądku i zastosowania się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

KOMUNIKAT MEN

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 207 gości