Koła zainteresowań - mechatroniczne
Dni Otwarte-online
wtorek, 12 maja 2020 19:55

Robotyka - pasją młodzieży z ZS

Ósmoklasisto wybierz naszą szkołę, a będziesz miał szansę rozpocząć przygodę z robotami, a być może informatyk, mechanik czy mechatronik stanie się twoim zawodem

Koło Mechatroniczne - zajęcia z robotyki to połączenie mechaniki, informatyki, elektroniki i jednocześnie świetna zabawa.

W Zespole Szkół już od 2012 roku, kiedy to dzięki funduszom unijnym zostały zakupione pierwsze zestawy konstrukcyjne LEGO, uczniowie z powodzeniem budują i programują  roboty.  Swoje modele już niejednokrotnie prezentowali podczas wielu imprez środowiskowych. Od trzech lat nasze roboty prezentujemy również podczas lubelskich konferencji informatycznych Check IT oraz Lubelskich Dni Informatyki.

Celem pracy z młodzieżą podczas zajęć koła jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Zadania konstrukcyjne wykonywane przez uczniów pozwalają poznać zasady budowania konstrukcji mechanicznych oraz wykorzystania elementów aktywnych (np. silniczki, czujniki) do konstruowania modeli o cechach robotów.

Opiekunem koła jest Pan Krzysztof Woźniak. W ostatnim roku zajęcia prowadzi Pan Marek Wawrzyniak.