Rajd rowerowy T2a
Wpisany przez HCZarnota   
czwartek, 08 października 2020 14:37

17 września o 8.30 przed bramą ZS w Poniatowej zebrała się spora gromadka młodzieży na swoich dwukołowych rumakach. Byli to uczniowie klasy T2a, którzy na ten dzień zaplanowali rajd rowerowy. Punktem docelowym był zalew w Chodlu. Pod opieką wychowawczyni pani Haliny Czarnoty oraz księdza Michała Guza grupa przemieszczała się bezpiecznymi traktami leśnymi oraz drogami o małym natężeniu ruchu. Najpierw zajrzeliśmy do jednego z bunkrów znajdujących się na terenie dawnych zakładów elektromaszynowych  Predom - EDA, a będących pozostałością po niemieckim obozie zagłady i pracy.

 

Potem pojechaliśmy nad zalew w Chodlu. Tam podziwialiśmy piękno krajobrazu Kotliny Chodelskiej z platformy widokowej, rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Humory dopisywały, apetyty też. Niektórzy z chłopców okazali się niezwykłą przedsiębiorczością, ponieważ wysłani po chrust do lasu, przynieśli też sporo grzybów. Pogoda okazała się łaskawa. Od początku wycieczki było pochmurno, ale w miarę ciepło. Niewielki deszcz spotkał nas akurat, gdy kiełbaski się już usmażyły i wszyscy schroniliśmy się pod wiatą. Załamanie pogody spędziliśmy na grach integracyjnych. Potem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nasz klasowy przewodnik poprowadził nas nad źródełko z krystalicznie czystą wodą oraz do tzw ambony myśliwskiej. Tam chętni mogli wspiąć się i naocznie sprawdzić stanowisko obserwacji dzikiej zwierzyny. To była ostatnia atrakcja tego wypadu. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.