Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Świat dronów i sztucznej inteligencji
Wpisany przez ZS Express nr 23   
niedziela, 01 listopada 2020 19:28

Podczas zdalnej nauki przed uczniami naszej szkoły otworzyły się kolejne drzwi pozyskania nowej bardzo przydatnej wiedzy. Absolwenci Zespołu Szkół w Poniatowej – Rafał Szuwalski oraz Tomasz Nagrodzki złożyli młodszym kolegom propozycję współpracy w projekcie pt. „Świat dronów i sztucznej inteligencji”. Nie trzeba było długo czekać na odzew, do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wiele chętnych osób. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już 27 października. Niestety z powodu pandemii musiało odbyć się na kanale głosowym na Discordzie.

Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się wiele na temat dronów, robotów dostawczych oraz druku 3D. Rafał z Tomkiem wyjaśnili nam także w jaki sposób te maszyny wpływają na obecny i i przyszły świat. Odnieśli się także do firmy Amazon, która już od jakiegoś czasu próbuje stworzyć drony, które samodzielnie dostarczałyby paczki do domów. Dodatkowo zaproponowali nam zajęcia z programowania, modelowania, drukowania oraz budowy dronów. W ramach dalszej współpracy mają być organizowane wyjazdy na targi, staże w firmach technologicznych oraz szkolenia. Wszystkie osoby zainteresowane tym tematem, które jeszcze nie dołączyły do grona, chętnych mogą to zrobić przez Discorda lub Facebooka.