Narodowe Święto Niepodległosci

 

Dzień 10 listopada 2020 roku w Zespole Szkół przebiegał inaczej niż zwykle. Z powodu pandemii i związanego z nią nauczania zdalnego, nie odbył się tradycyjny apel poświęcony jednemu z najważniejszych świąt w roku - Święta Odzyskania Niepodległości. Społeczność Zespołu Szkół w Poniatowej nie zapomniała jednak o tak ważnej dacie w historii Polski, 11 listopada 1918 roku - dniu odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie w tym dniu odbyli spotkania online z wychowawcami, na których rozmawiali o tym wyjątkowym dla Polski wydarzeniu historycznym, o wolności i patriotyzmie. Punktualnie o godzinie 11:11 na naszej platformie edukacyjnej, we wszystkich klasach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Mimo tak nietypowej lekcji historii, zarówno młodzież jak i nauczyciele, ze wzruszeniem przeżyli  to  patriotyczne spotkanie.

Życzę wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom oraz przyjaciołom szkoły radosnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości, dużo zdrowia i jak najszybszego zakończenia pandemii.

Dyrektor Zespołu Szkół Tatiana Lasota-Rodzik