Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Warsztaty z programowania
Wpisany przez BW   
niedziela, 15 listopada 2020 13:44

Uwaga uczniowie zainteresowani informatyką.

Rozpoczynamy kolejny projekt, mający na celu  pogłębienie wiedzy z dziedziny IT (Information Technology) i umiejętności programowania. Nawiązaliśmy współprace z naszymi absolwentami Rafałem Szuwalskim i Tomkiem Nagrodzkim  studentami informatyki, którzy maja dla Was super propozycję: udział w  warsztatach programistycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem lub nabyciem wiedzy na temat programowania, jeśli myślisz, aby w przyszłości pracować jako specjalista nowych technologii weź udział w cyklicznych warsztatach.

Projekt jest skierowany  zarówno dla uczniów technikum jak i liceum, dla tych, którzy na lekcjach już mieli programowanie jak i dla tych, którzy nigdy nie programowali.

Nie zastanawiaj się, weź udział w pierwszy spotkaniu projektowym.  INFORMATYK, a w szczególności PROGRAMISTA  to zawód teraźniejszości i przyszłości, ciekawy i  bardzo dobrze płatny.

Już w  sobotę 21.11.2020 o godz. 10:00 na naszym Discordzie odbędzie się online spotkanie inauguracyjne rozpoczynające cykl warsztatów programistycznych poświęconych językom programowania C++ i Python.

Więcej informacji znajdziesz na kanale tekstowy „DRONY” na DISCORD (serwer ZS Poniatowa-2020-21). Tam też możesz się zapisać na warsztaty

Informacja od Rafała

Witam! W przyszłą sobotę na naszym Discordzie odbędzie się spotkanie inauguracyjne rozpoczynające cykl warsztatów programistycznych poświęconych językom programowania C++ i Python. Podczas warsztatów nasi uczniowie zapoznają się z wieloma pojęciami i konceptami takimi, jak m.in. zmienne, funkcję, składnie języków, jakie są możliwości danego języka, w czym możemy go wykorzystać, a także wiele innych rzeczy, które będą przydatne dla młodych programistów w przyszłości.

Zajęcia przeprowadzone będą w praktyczny sposób uczniowie po zapoznaniu się z podstawowymi przejdą od razu do programowania swoich pierwszych prostych programów.

Spotkanie takie jest szansą dla naszych uczniów, aby czerpać nie tylko wiedzę, ale także poznać się z osobami, które znają świat nowych technologii.

Całe przedsięwzięcie odbędzie się w formie zdalnej na naszym szkolnym Discordzie, zajęcia przeprowadzą dla nas, nasi byli uczniowie, Tomasz Nagrodzki wprowadzi uczniów w świat programowania używając do tego języka C++. Po zapoznaniu się z niezbędnymi podstawowymi uczestnicy przejdą płynnie do języka Python, którego będziemy uczyć się od Rafała Szuwalskiego.

Informacja od Tomka

Witam! Zaplanowaliśmy pierwsze spotkanie, które odbędzie się 21.11(sobota) o godzinie 10:00 i będzie trwało do trzech/czterech godzin. Spotkanie będzie dotyczyło podstaw programowania w języku C++. Zaczynamy od kompletnego zera i dosłownie każdy może wziąć w spotkaniu udział. Zachęcam szczególnie, gdyż oprócz możliwości uczestniczenia w dalszym - bardziej zaawansowanym - kursie, macie możliwość przyswojenia wiedzy w przystępny sposób która bez problemu pozwoli wam w przyszłym terminie zaliczyć informatykę z dobrymi ocenami. Jedynymi wymaganiami są chęci i środowisko które trzeba pobrać i zainstalować z tego linka: https://www.fosshub.com/Code-Blocks.html?dwl=codeblocks-20.03mingw-setup.exe pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie, jednak jeżeli tak się nie stanie pobierzcie: Code Blocks Windows 64 bit (including compiler). W przypadku posiadania przez was systemu 32 bitowego należy pobrać program z tego linka: https://www.fosshub.com/Code-Blocks.html?dwl=codeblocks-20.03mingw-32bit-setup.exe w razie gdyby po kliknięciu w link nie pobierało się automatycznie znajdźcie: Code Blocks Windows 32 bit (including compiler). By sprawdzić jaki system operacyjny macie (64 czy 32 bitowy) należy kliknąć właściwości na moim komputerze gdzie pokaże wam się okienko w którym zawarta jest informacja o typie systemu: https://i.imgur.com/3zNI5dV.png