Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Konkurs Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”
Wpisany przez Kinga Łata & ZS Express Nr 24   
piątek, 20 listopada 2020 18:24

Szymon Dec i Kinga Łata zwycięzcami szkolnego etapu Konkursu Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”

18 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i składa się z trzech etapów, które organizowane są w ciągu jednego roku szkolnego. Niestety ze względu na panującą pandemię został przeprowadzony na szkolnym serwerze discord z wykorzystaniem platformy testportal. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 21 uczestników.

Byli to uczniowie klas:   T1ab- Kinga Łata, Kamil Karczmarski, Jakub Pokraka, Jakub Czarnecki, Adam Dacka, Szymon Kwaśniak, Filip Fiuk, Mateusz Olszowy; T2a- Aleksandra Goliszek, Michał  Kuś, Bartek Szymański; T2b- Patrycja Wróbel; T2ab- Szymon Dec, Norbert Samołyk, Maciej Wargocki, Kacper Kocon, Dawid Statek, Jakub Markowski, Julia Radzik, Igor Pyć, Kacper Sitarski.

 

Test składał się z 48 pytań jednokrotnego wyboru, na których rozwiązanie przypadało 40 minut.  Rywalizacja była niezwykle zacięta- różnice w osiągniętych wynikach były niewielkie. Troje uczestników zdobyło maksymalną liczbę punktów, uzyskując przy tym 100%. Byli to: Szymon Dec, Aleksandra Goliszek i Kinga Łata. Regulamin przewiduje dwóch uczniów do reprezentowania szkoły na etapie regionalnym, w związku z czym odbyła się dogrywka między trójką uczestników. Została przeprowadzona 19 listopada na takich samych zasadach, jednak poziom trudności pytań był znacznie większy. Test składał się z 53 pytań jednokrotnego wyboru oraz 4 pytań wielokrotnego wyboru. Czas na rozwiązanie wynosił 45 minut. W wyniku dogrywki uczestnicy uzyskali następujące wyniki: Szymon Dec 96,5%, Kinga Łata 94,7%, Aleksandra Goliszek 93%. Po raz kolejny różnica między uzyskanymi wynikami była minimalna. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się Szymon Dec i Kinga Łata.  Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

 

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości