Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Warsztaty programistyczne online
Wpisany przez Jakub Rosiński & ZS Express nr 24   
niedziela, 22 listopada 2020 10:54

21 listopada na szkolnej platformie DISCORDZIE odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu warsztatów programistycznych prowadzonych przez trenerów z EduLink Lublin. Szkolenie prowadził student informatyki Tomasz Nagrodzki, absolwent naszej szkoły, w zajęciach uczestniczyło 13 naszych uczniów.

Inauguracyjne spotkanie online, dotyczyło nauki programowania w języku C++. Rozmawialiśmy o podstawach programowania oraz uczyliśmy się pisać pierwsze podstawowe programy. Tomek wyjaśnił nam jak działają typy zmiennych, podstawę składni języka C++, składnię TRUE i FALSE, operacje na liczbach oraz instrukcję warunkową IF.

Całe spotkanie trwało 4 godziny, w którym Tomek cały czas udostępniał nam ekran. Zrzuty ekranu ze spotkania można zobaczyć na naszym szkolnym Facebooku! Na koniec ustaliliśmy termin kolejnego spotkania, na którym będziemy kontynuować naszą naukę z C++. Przyszli programiści z ZS Poniatowa rozpoczęli przygodę z najnowszymi technologiami. Potrzeba tylko wytrwałości, pracy i samodyscypliny, aby droga, którą rozpoczęli, zaprowadziła ich w przyszłości do upragnionego zawodu programisty i realizacji swojej pasji.