Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

POLONA PL
Wpisany przez JDomaszewska   
poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:19

Drodzy uczniowie!

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych, dostępne również są audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych. Poniżej zamieszczamy link do lektur przeznaczonych dla szkół ponadpodstawowych.

https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=date%20desc

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów POLONA.PL