Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Lubelska kuźnia talentów 2019-2021
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 15 lutego 2021 12:00

Już od paru lat nasi uczniowie ubiegają się o stypendium dla najlepszych z Urzędu Marszałkowskiego. Co roku kilku z nich  mogło się poszczycić takim wyróżnieniem. W tym roku również  z programu „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” stypendium otrzymało pięciu uczniów ZS. Jest to program skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości lub w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami woj. Lubelskiego.

 

Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z potrzebami naukowymi tj.: udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek, podręczników, czasopism o charakterze edukacyjnym, wyposażenie własnej pracowni, warsztatu w narzędzia, materiały, ubiór ochronny w ramach nauczanego zawodu. Mogą go również wykorzystać na programy do nauki języków obcych i innych przedmiotów, sprzęt komputerowy, wyposażenie miejsca nauki w domu (np. lampka, biurko, krzesło obrotowe).

 

W ramach programu wpłynęły 992 wnioski, a przyznano tylko 500 stypendiów. Wśród tej grupy najlepszych uczniów województwa lubelskiego znalazła się nasza „piątka”- Wioleta Łata kl. T4a, Michał Chyła kl. T4a, Kamil Niezbecki kl. T3a, Jakub Rosiński kl. T2a i Michał Kuś kl. T2a. Niektórzy z nich są stypendystami już po raz kolejny, co świadczy o tym, że nie „spoczywają na laurach” tylko nadal ciężko pracują i wysiłek ten przynosi bardzo dobre efekty.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła (oczywiście dzięki wyżej wymienionym uczniom) znalazła się w grupie nielicznych szkół, które mogą pochwalić się taką liczbą prymusów. Mamy nadzieję, że w ślady wyróżnionych pójdą kolejni, chętni do pracy uczniowie.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy, aby kolejne lata nauki kończyły się takim miłym akcentem.

 

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości