Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Jeszcze LEGO czy już programowanie?
Wpisany przez ZS Express Nr 25   
wtorek, 09 marca 2021 18:53

W ramach projektu unijnego „Nowoczesne szkoły zawodowe w Powiecie Opolskim” realizowanych jest kilka rodzajów zajęć specjalistycznych mających na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności. 13 lutego odbyły się pierwsze spotkanie Koła Medialnego w budynku warsztatów szkolnych. Zajęcia te prowadzone są w niewielkich sześciu-osobowych grupach, praca w takiej grupie ma nie tylko na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań na Covid-19 ale również daje większe możliwości rozwijania się uczniom ZS.  W czasie zajęć młodzi pasjonaci „klocków” rozwijając swoją pasję składali roboty z klocków NXT 2.0 a następnie je programowali. Niektórym grupą udało się zbudować działające roboty.

Część uczestników zajęć zajęło się gazetką szkolną ZS Express dokumentującą aktualne wydarzenia z życia szkoły i uczniów. Po upływie 3 tygodni doszło do kolejnego spotkania, na którym powstały takie arcydzieła jak chociażby Castor Bot, Race Car posiadającego skrzynię automatyczną którego można sterować za pomocą telefonu, z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Kto wie jakie nieodsłonięte karty posiadają nasi uczniowie!

 

 

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości