Kolejne zwycięstwo uczniów Technikum w Poniatowej
Wpisany przez MWawrzyniak   
sobota, 04 maja 2013 10:39

Po raz kolejny drużyna  Technikum im. E. Kwiatkowskiego w Poniatowej, wygrała rywalizację zespołową i indywidualną w OLIMPIADZIE WIEDZY o WYNALAZCZOŚCI podczas  eliminacji okręgowych w Lublinie.

W dniu 22 kwietnia  br. w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIX edycji olimpiady i wręczenie nagród.

 

 

Klasyfikacja zespołowa

  • 1 miejsce -  Technikum im. E. Kwiatkowskiego w Poniatowej
  • 2 miejsce-  XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w  Lublinie
  • 3 miejsce -  Zespół Szkół Nr 1 im. W Grabskiego w  Lublinie

W klasyfikacji indywidualnej trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie  Technikum w Poniatowej.

  • 1 miejsce - Mariusz Pyda otrzymał dyplom oraz nagrodę główną w postaci skutera,
  • 2 miejsce - Agnieszka Piwko otrzymała dyplom, nagrodę pieniężną oraz zegarek,
  • 3 miejsce - Piotr Szymański otrzymał dyplom, nagrodę pieniężną oraz zegarek.

Wyżej wymienieni laureaci  będą  reprezentować okręg lubelski podczas finału ogólnopolskiego OWoW, który odbędzie się w dniach 31 maja-2 czerwca  2013 r.  w Koszalinie.

Opiekunem reprezentacji będzie mgr inż. Marek Wawrzyniak.

 


W uroczystym podsumowaniu olimpiady wzięli udział przedstawiciele - Kuratorium Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublina, Politechniki Lubelskiej, Zarządu Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Lublinie oraz fundatorzy nagród, młodzież-uczestnicy tegorocznej edycji OWoW wraz z opiekunami, przedstawiciele mediów.

Nagrody ufundowały dwie firmy należące do Wschodniego Klastra Obróbki Metali - EDBAK Sp. z o.o. w Piotrowicach, Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek w Puławach oraz Politechnika Lubelska.


Mariusz, Agnieszka i Piotr uzyskali tytuł finalisty ogólnokrajowego OWoW, otrzymali zaświadczenia upoważniające do zwolnienia z pisemnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest  równoznaczne z uzyskaniem 100% punktów z tej części egzaminu oraz możliwość przyjęcia na studia z pominięciem zasad postępowania kwalifikacyjnego na prawie wszystkie kierunki techniczne na uczeniach wyższych.

Należy dodać że jest to kolejny sukces naszych uczniów w OWoW. W  roku szkolnym 2010/2011 Mariusz i Agnieszka wzięli udział w finale ogólnokrajowym Olimpiady w Nisku i uzyskali tytuł finalisty ogólnokrajowego OWoW, w roku szkolnym 2011/2012 Mariusz i Agnieszka wzięli uczestniczyli w finale ogólnokrajowym Olimpiady w Bartoszycach i uzyskali po raz drugi tytuł finalisty ogólnokrajowego OWoW.

Udział młodzieży w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości spełnia bardzo ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym naszej szkoły. Konkursy są okazją do zdrowej rywalizacji w grupie oraz stwarzają możliwość poznania kolegów i koleżanek z różnych regionów Polski o podobnych zainteresowaniach podczas kolejnych etapów turnieju.

Udział naszych uczniów w tym etapie OWoW jest szansą na kolejny sukces. Liczymy, że godnie będą reprezentować szkołę, Poniatowę, powiat opolski i Okręg Lubelski.

Życzymy Mariuszowi,  Agnieszce  i Piotrkowi zwycięstwa w finale ogólnopolskim tegorocznej edycji Olimpiady.