Technik mechanik - specjalność programista CNC

W związku z  powstałą pracownią technologiczną (patrz link: Nowoczesna pracownia) szkoła posiada w pełni przygotowaną bazę dydaktyczną do praktycznego nauczania programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Współczesny  technik mechanik to specjalista, który jest przygotowany do organizowania i nadzorowania przebiegu procesów wytwarzania i eksploatacji maszyn i urządzeń oraz projektowania obiektów mechanicznych i procesów obróbki i montażu.

 

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

 

Specjaliści w zakresie obsługi i programowania maszyn cyfrowych są poszukiwani nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Uczniowie, którzy zdecydują się na kształcenie w technikum mechanicznym będą mieli okazję w ramach kształcenia modułowego nie tylko nauczyć się wykonywać rysunki techniczne i technologiczne z wykorzystaniem komputerowego wspomagania projektowania (np. programy typu CAD), ale również programować obrabiarki sterowane numerycznie.