Rok 2003-2004
Dzień wiosny w ZST
poniedziałek, 22 marca 2004 20:37

No i wreszcie nadeszła ta nasza długo oczekiwana wiosna. Nadeszła razem z ciepłym powietrzem, pierwszą burzą i pierwszym, wiosennym deszczem. Nasz samorząd zorganizował wspaniały apel, którym przywitana została jej wysokość Wiosna. Mimo, iż nadeszła w tym roku w sobotę, to i tak my przywitaliśmy ją hucznie w poniedziałek.

Więcej…
 
Bal dla dzieci w ZST
poniedziałek, 16 lutego 2004 12:59

16.02.2004r. sala gimnastyczna w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej przypominająca morskie głębiny ( taka to właśnie dekoracja była na tegorocznej studniówce) przepełniona była gwarem i muzyką. A wszystko za sprawą młodzieży szkolnej (również redaktorów szkolnej gazetki „Podławek” oraz   ich opiekunek), która przygotowała bal karnawałowy dla dzieci dzięki dużemu wsparciu i akceptacji Pani Dyrektor Alicji Niezgody. Naszymi gośćmi były dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz dzieci i młodzież ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej.

Więcej…
 
Studniówka
wtorek, 10 lutego 2004 13:04

W same Walentynki, tuz przed rozpoczęciem ferii zimowych, w ZST odbyła się studniówka. Tym razem młodzież bawiła się w scenerii podwodnego świata. Dekoracje, wg pomysłu pani Katarzyny Kobiałki była bardzo pracochłonna, ale za to niezwykle efektowna. Nad głowami tańczących migotała olbrzymia ławica srebrzystych rybek, z podwodnych grot wyłaniały się ukwiały, ośmiornice, kałamarnice i inne, przedziwne stwory morskie. Szczerzyły żeby krwiożercze rekiny, a przy nich nurkowały łagodne delfiny. Tu i ówdzie rosły wielobarwne rafy koralowe, a zwoje przejrzystej błękitnej folii udatnie imitowały bezdenne morskie tonie.

 

Więcej…
 
Międzynarodowa wigilia szkolna
czwartek, 18 grudnia 2003 12:42

W dniu 18-12-2003 w naszej szkole odbyła się skromna wigilia z udziałem dyrekcji szkolnej, licznej grupy uczniowskiej oraz nauczycielek języków obcych naszej szkoły. Uczniowie przedstawiali obyczaje świąteczne krajów, w których mówi się w określonym języku. Podopieczni pani Katarzyny Kobiałko swoją scenkę przedstawiali na początku. W Niemczech  Święta Bożego Narodzenia obchodzone są podobnie jak w Polsce. Ciekawostką jest natomiast to, że znana w tylu krajach świata kolęda „Cicha noc” wzięła swój początek właśnie w  Niemczech. Na koniec po złożeniu życzeń w języku niemieckim przedstawiciele grupy niemieckiej zaśpiewali „Cichą noc” w jej oryginalnym wykonaniu.

Więcej…
 
Wspólne z LO kolędowanie
środa, 03 grudnia 2003 10:19

Z inicjatywy opiekunki samorządu pani profesor Haliny Czarnoty gościliśmy w naszej szkole grono pedagogiczne i uczniów LO na wspólnym kolędowaniu. Przygotowanie tego, nowatorskiego – a jednocześnie nawiązującego do narodowych tradycji – przedsięwzięcia wymagało sporo pracy, wspólnych z zaprzyjaźnioną szkołą ustaleń i prób. Dekoracja sali gimnastycznej została przygotowana i wyglądała tak imponująco dzięki nieoczekiwanie odkrytym talentom plastycznym uczniów (jak się okazuje wszechstronnie uzdolnionej klasy) T2a: Michała Kusia, Błażeja Kursy i Roberta Kazanowskiego.

Więcej…
 
Konkurs "na wesoło" z języka angielskiego
środa, 22 października 2003 12:53

Dnia 22.10 w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej odbył się konkurs języka angielskiego. Do jury należała dyrekcja. Uczestnicy traktowali całe przedstawienie jako zabawę. Podczas prób zostało nawet założone pierwsze na świecie męskie kółko feministyczne w którego skład wchodzili Piotr S, Mateusz A, Adam M i ostatni chodź nie mniej seksowny Łukasz F. Na podstawie tamtego dnia mogę stwierdzić, że los kobiety straszny!

Więcej…