Rok 2011-2012
Dzień Otwarty w ZST
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 19:28

Podczas tegorocznych "Dni Otwartych" uczniowie zaprezentowali inscenizację pod hasłem "ZST - Szkoła Nowych Technologii". W kolejnych odsłonach młodzież udowadniała, dlaczego nasza szkoła zasługuje na to miano. Z opinnii odwiedzających nas gimnazjalistów wiemy, że zarówno prezentacja na sali gimnastycznej, jak i szkolne pracownie, w których oglądali m.in. pokaz obróbki wałka na obrabiarce CNC, czy robota skonstruowanego przez uczniów, bardzo im się podobały.

Szkoda tylko, że gimnazjalistów było bardzo mało. Szczególnie przykro nam, że uczniowie z naszego poniatowskiego gimnazjum, nie byli zainteresowani naszą szkołą. Obserwując rekrutację od kilku lat widać, że bardzo dużo uczniów z Poniatowej wybiera szkoły w Lublinie. Niestety w tym przypadku sprawdza się  przysłowie "Cudze chwalicie swego nie znacie". Mimo, że wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych (w tym np. z matury z informatyki) mamy dużo lepsze, około 20 % wyższe niż w woj. lubelskim (można to sprawdzić na stronach OKE lub w linku "Dlaczego ZST") młodzież poniatowska wybiera technika w Lublinie, Bełżycach, czy Nałęczowie. Tym, którzy jeszcze nie są na 100% przekonani co do wyboru szkoły przypominamy - rekrutacja jeszcze trwa - poczytaj o ZST, na stronie szkoły znajdziesz wszystko.

Więcej…
 
Pożegnanie maturzystów
Wpisany przez Justyna   
sobota, 26 maja 2012 19:26

…i nie żal nic, i żal tak wiele…

W czwartkowe popołudnie swoją wędrówkę szlakami nauki zakończyli kolejni uczniowie z klas: T4a, T4b, LU2. Dla wielu absolwentów był to czas refleksji, zadumy i podsumowań swoich wyników - tych lepszych i gorszych. Uroczystość  zakończenia roku szkolnego zgromadziła wszystkich naszych absolwentów, władze szkoły oraz powiatu. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Starosta Powiatu Opolskiego, który wręczył Grzegorzowi Maziarzowi nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, przedstawiciel Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

Więcej…
 
Targi szkół
Wpisany przez BW   
czwartek, 24 maja 2012 09:37

27 kwietnia ZST uczestniczył w międzyszkolnych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim. Celem targów było zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu powiatu  opolskiego. Pomysłów jak najciekawiej przedstawić swoją ofertę było tyle ile szkół. Na starannie przygotowanych stoiskach, każda ze szkół promowała swoje osiągnięcia, przedstawiała prezentacje multimedialne z życia szkoły, odpowiadała na pytania gimnazjalistów.

Hasłem przewodnim Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej podczas prezentacji szkoły było - "ZST-szkoła nowych technologii". Hasło w pełni odzwierciedlało naszą ofertę edukacyjną, nie tylko ze względu na kierunki kształcenia, które szkoła oferuje (technik informatyk, mechatronik, mechanik, elektronik, elektryk, logistyk), ale również na bardzo dobrą, przystosowaną do nauki nowych technologii, bazę dydaktyczną oraz uczestnictwo szkoły w projektach związanych z technologią IT.

Szkoda tylko, że tak mało gimnazjalistów oglądało występy szkół (Dni Otwarte zorganizowane w tym samym czasie co targi przez szkołę w Opolu skutecznie pozbawiły publiczności pozostałe szkoły średnie.

Więcej... film z występu raperów
 
Uwaga! Super nagroda!
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 maja 2012 11:48

Absolwent naszej szkoły Pan Łukasz Kieliszek, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców "KIELISZEK" ufundował nagrodę w postaci bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii B. Nagrodę może otrzymać uczeń, który wykazuje się aktywnością społeczną na terenie szkoły, odznacza się nienaganną kulturą osobistą oraz osiąga dobre wyniki w nauce. Roztrzygnięcie konkursu nastąpi podczas apelu na zakończenie roku szkolnego (29 czerwca 2012 roku).

Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za inicjatywę, tym bardziej, że z zaczerpniętych opinii kursantów wiemy, że szkoła Pana Łukasza cieszy się dobrą renomą i dużymi sukcesami podczas egzaminów.  Więcej informacji o Ośrodku Szkolenia "Kieliszek" na stronie www.kieliszek.info

 
Uczniowie w projekcie "Lubelska Grupa Developerska "!
Wpisany przez BW   
sobota, 14 kwietnia 2012 11:50

Pierwsze, warsztaty z programowania aplikacji mobilnych Windows Phone odbyły się 14 kwietnia 2012 w ZST. Warsztaty, organizowane pod patronatem firmy Microsoft, prowadzili trenerzy WP7 z Lubelskiego Stowarzyszenia Specjalistów IT: Piotr Pietras, Paweł Niewęgłowski, Piotr Pawełczak i Marek Chwała i Artur Dyniec.

27 uczniów z ZST po szkoleniu w ramach projektu "Szkoła Nowych Technologii", które odbyło się wcześniej, "złapało bakcyla' programowania i mimo wolnej soboty, wczesnym rankiem, z własnym laptopem (a nawet z PC-tem) zdecydowało się wiadomości teoretyczne uzupełnić o umiejętności praktyczne.

Więcej…
 
Nauczyciele w Szkole Nowych Technologii
Wpisany przez BW   
sobota, 14 kwietnia 2012 11:18

Dnia 11.04.2012  w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii. Szkolenie przeprowadził Edukator SNT – Pan Antoni Kamiński. W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się z  nowoczesnymi narzędziami umożliwiającymi prowadzenie atrakcyjnych zajęć – zgodnie z duchem reformy edukacji oraz wymogami skomputeryzowanego świata XXI wieku. Poznajac plantformę L@Edu uczestnicy szkolenia nabyli umiejetności zakładania kont oraz korzystania z "chmury" w celu wymiany inforamcji i wspólnej pracy nad projektami, w których przepływ informacji odbywa się przez sieć. Zdobyli też wiedzę  o nowych trendach w edukacji, m.in.: internetowych platformach edukacyjnych, programach dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy). Zapoznali się również z platwormą WSiPnet umożliwiajacą korzystanie z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez wydawnictwo WSiP, m.in. z możliwością prowadzenie testów przedmiotowych dla uczniów poprzez platformę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6