Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 Lubelska konferencja informatyczna Check IT
Wpisany przez BW   
wtorek, 20 lutego 2018 09:29

Uwaga młodzi fascynacji nowych technologii !

6 marca 2018 roku na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) odbędzie się  konferencja informatyczna Check IT.

To już piąta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Organizatorzy zapraszamają zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. "Wspólnie odkryjemy emocjonujące oblicze IT i pokażemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość". CHECK IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Podczas konferencji swoje stoisko zaprezentuje również nasza szkoła.

W tym roku dzięki projektowi „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” wyjazd na konferencje będzie darmowy.

Osoby zainteresowanie wyjazdem, zorganizowanym przez szkołę, zapraszam do p. B. Wyroślak (ilość miejsc ograniczona)

Więcej…
 
T4A i LO3 na warsztatach informatycznych na KUL
Wpisany przez Barbara Kramek   
wtorek, 18 kwietnia 2017 21:41

6 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 4a technikum i klasy 3b liceum pojechali na wycieczkę edukacyjną na Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z p. Barbarą Kramek, która jest absolwentką tejże uczelni. Najpierw zwiedziliśmy kampus KUL na ul. Konstantynów 1 (tzw. Poczekajka). Przeszliśmy się po kampusie i dotarliśmy do Instytutu Matematyki i Informatyki. Tam uczniowie technikum spotkali się ze studentami z Koła Informatycznego. Później kurator Koła – dr Michał Dolecki przeprowadził zajęcia z programowania dla naszej młodzieży w instytucie. Mimo iż zajęcia były dość skomplikowane Pan dr Dolecki pochwalił naszą grupę, że świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami.

Podczas spotkania ze studentami KUL chłopcy mogli zadawać pytania dotyczące toku studiów i stypendiów na KUL i wygrać drobne gadgety. Zwiedziliśmy również kilka pracowni komputerowych i przyjrzeliśmy się pracy studentów I i II roku informatyki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gmachu Głównego przy Al. Racławickich oraz Muzeum KUL. Tutaj spotkaliśmy rzecznik prasową KUL dr Lidię Jaskułę, która opowiedziała ciekawe anegdoty związane z uczelnią i podarowała nam drobne gadgety na pamiątkę spotkania. To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

 
Warsztaty „Uczeń na wyżynie IT”
Wpisany przez Maciej W   
poniedziałek, 06 marca 2017 14:42

W dniu 28 lutego 2017 roku braliśmy udział w warsztatach informatycznych pt.: „Uczeń na wyżynie IT” zorganizowanych przez Polskie Radio Lublin oraz Lubelską Wyżynę IT.

W ramach warsztatów odbyliśmy 4 prelekcje. Jedną z nich był wykład dotyczący nowych technologii oraz wynalazków przyszłości z których w pewnym stopniu możemy korzystać już dzisiaj. Takim przykładem może być zdalne diagnozowanie pacjenta przez system komputerowy, czy wykorzystanie neutralności komputera, aby rozpatrywał sprawy sądowe i wydawał odpowiednie orzeczenia. Dowiedzieliśmy się również, że w tej chwili co dwa dni wytwarzamy 5 eksabajtów danych, czyli tyle, ile ludzkość wytworzyła od powstania pisma do wieku XX.

Więcej…
 
Młodzi pasjonaci z ZS na Festiwalu Startup w Lublinie
Wpisany przez M.Fiuk   
niedziela, 23 października 2016 21:53

20 października 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Festiwalu Start Up na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To było zupełnie nowe doświadczenie dla młodych informatyków, które stworzyło im możliwość zaprezentowania innym działania drukarki 3D i pokazu zaprogramowanych przez siebie robotów. Siedmiu chłopców: Maciej Wicha, Kamil Nowak, Rafał Kazimierczak, Dawid Sola, Arkadiusz Józefczak, Mateusz Kamieniarz, Kacper Grudzień pod opieką pani Małgorzaty Fiuk przedstawiło swoje zainteresowania i pasje. Nasi młodzi informatycy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. W dowód uznania dla ich pracy, grupa została zaproszona do wzięcia udziału w takim festiwalu w przyszłym roku.

Oto relacja z festiwalu jednego z uczestników Macieja Wichy z LO.

Naszą szkołę reprezentowaliśmy na dwóch stoiskach: pierwszym z nowym nabytkiem, czyli drukarką 3D, natomiast drugim z robotami, które od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Więcej…
 
Nowe technologie w ZS - "Drukarka 3D - drukujemy rzeczy, nie kartki"
Wpisany przez MF & MW & BW   
piątek, 10 czerwca 2016 11:12


Plakat


Warsztaty

Wyroby uczniów

Dnia 4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Poniatowej odbyły się warsztaty "Drukarka 3D - drukujemy rzeczy, nie kartki".

Trenerem zajęć był  Pan Robert Wciseł,  absolwent Politechniki Lubelskiej o specjalności Informatyka w Inżynierii Środowiska, który  zawodowo działa w obszarach ICT, Cloud Computing, Rapid Prototyping, w tym Druku 3D.

Mimo że była to wolna od zajęć szkolnych sobota,  w warsztatach  wzięła udział  młodzież z technikum i  liceum (22 uczniów i 2 uczennice) oraz 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Zapraszamy na fanpage szkoły

Przyćmienie

Więcej…
 
Konferencja "Lubelskie Dni Informatyki 2016"
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 09 maja 2016 07:25

Kolejna konferencja "Lubelskie Dni Informatyki" już za nami. Na tegoroczne spotkanie pasjonatów nowych technologii pojechali głównie uczniowie z 1 i 2 klasy technikum o specjalności technik informatyk.

Lubelskie Dni Informatyki to bezpłatna konferencja IT organizowana od 2007 roku w Lublinie przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, która zdążyła już na stałe wpisać się do kalendarza imprez technologicznych nie tylko w województwie lubelskim. Z roku na rok w konferencji bierze udział coraz większa liczba pasjonatów z branży IT. Lubelskie Dni Informatyki skierowane są przede wszystkim do studentów, pracowników firm z branży informatycznej, kadry zarządzającej odpowiedzialnej za IT, a także osób zainteresowanych światem nowych technologii. Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Informatyki przede wszystkim poruszy temat innowacyjnych, przyszłościowych rozwiązań technologicznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6