Rok 2012-2013
Dni Otwarte w ZS
Wpisany przez IG   
czwartek, 16 maja 2013 17:59

W dniu 16 maja w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla uczniów, którzy stają wobec wyboru szkoły średniej. Ten dzień był bardzo uroczysty, zaangażowanie uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej przerosło oczekiwane efekty. Tańce, śpiew i scenki humorystyczne były tłem do profesjonalnie przygotowanego apelu.

Mamy nadzieję, że każdy kto był na tej uroczystości był zadowolony.

Nasza Szkoła to nie tylko edukacja wciskana uczniom do głowy przez nauczycieli, lecz także pewnego rodzaju przygoda, w której to my stajemy się bohaterami swojego życia, kowalami swojej dalszej przyszłości. Więcej o Dniach Otwartych czytaj w 2 numerze gazetki szkolnej „Podławek”

 
Dzień Wiosny
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 25 marca 2013 15:05

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Pierwszy dzień wiosny to koniec  zimy, to budzenie się przyrody do życia, to słońce, ciepło, zieleń i kwiaty. Wszyscy już bardzo tęsknili za tą najpiękniejszą porą roku. A na dworze zimno, pochmurnie, mokro. Raz pada deszcz, raz śnieg i końca zimy nie widać. Uczniowie z Zespołu Szkół w dzień wiosny chcieli przepędzić zimę. Przebrani za dzieci kwiaty, z doskonałymi humorami, spotkali się w szkole bawiąc się, konkurując ze sobą i na koniec, aby tradycji stało się zadość paląc kukły „Marzanny". Niestety zabiegi na nic się zdały, zima trwa. Może to wspomnienie i zdjęcia na naszej stronie poprawią humory w kolejny zimowy dzień. Zapraszamy do galerii.

 
ReCOOLekcje z Batmanem
Wpisany przez J.Ś   
niedziela, 24 marca 2013 10:48

W dniach 13-15 marca w Zespole Szkół w Poniatowej odbyły się rekolekcje. Były one wyjątkowe z wielu względów. Po pierwsze - odbywały się na terenie szkoły (w sali gimnastycznej), po drugie - uczestniczyła w nich wspólnie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, po trzecie - towarzyszyła im postać Batmana. Prowadzący, ks. Michał Zybała wraz z ekipą ewangelizacyjną, starali się pokazać, jak wygląda ciekawa, żywa wiara prowadząca do spotkania z Jezusem Chrystusem w swoim życiu.

 

Więcej…
 
Dzień Kobiet
Wpisany przez BW   
piątek, 08 marca 2013 07:57

Kolejny już rok nasi Panowie 8 marca pamiętali o Święcie Kobiet. Były kwiaty, uśmiechy i wiele, wiele życzeń dla nauczycielek i koleżanek. Odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów z technikum pod kierunkiem pana Pawła Gębki. Kolejne satyryczne scenki, przedstawiane przez młodych aktorów, wywołały wiele uśmiechu na twarzach nie tylko  "płci pięknej". Zespól muzyczny "Zza  kurtyny", mimo, że momentami niewidoczny, jak zawsze wspaniale zagrał,  a wokaliście na pewno  przybędzie nowych fanek.  Gratulujemy i dziękujemy za miły dzień w szkole.

 
Studniówka 2013- niby tak samo jak zwykle, a jednak…
Wpisany przez Pedagog   
sobota, 02 marca 2013 20:57

 Zaczęło się jak zwykle od pięknych przemówień w wykonaniu Pani Dyrektor Alicji Niezgody i reprezentantów klas maturalnych z liceum i technikum. Po czym ruszył korowód w takt poloneza, najpierw uczniowie z liceum ogólnokształcącego, a zaraz po nim z technikum. I jedni i drudzy mieli skomplikowany, ale niezwykle efektowny i robiący wrażenie układ figur tanecznych. Wykonawcy mogli być z siebie zadowoleni, a rodzice, mówiąc kolokwialnie, „pękali z dumy”. Walca, który zabrzmiał tuż po polonezie zatańczyło jednak niewielu śmiałków(w głównej mierze prezentowało się zacne grono pedagogiczne).

Więcej…
 
Migawki z zajęć projektu "Równe szanse lepsze możliwości.
Wpisany przez BW   
sobota, 26 stycznia 2013 16:37

Projekt  „Równe szanse – lepsze możliwości” trwa już od października. Daniel i Patrycja z koła medialnego czujnym okiem reportera  obserwowali zajęcia. Zapraszamy na krótką relację z ich pierwszego dziennikarskiego zadania - aktualności projektowe

 
Wszędzie tam, gdzie nas potrzebują - jesteśmy
Wpisany przez Pedagog   
sobota, 19 stycznia 2013 15:59

Kolejny XIII Przegląd Małych Form już za nami, a my ciągle wracamy wspomnieniami do sali wypełnionej uczestnikami występów i widzami oczekującymi na artystyczne wrażenia. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyliśmy nie tylko jako wolontariusze, ale też w pewnym sensie jako gospodarze, gdyż impreza, której organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, odbywała się w naszej szkole.

Jak zwykle do pomocy zgłosiło się wielu uczniów, którzy w charakterze wolontariuszy chcieli pomagać podczas przygotowań do występów artystycznych kolejnych grup uczestniczących w przeglądzie. Już dzień wcześniej trzeba było przygotować dekorację, miejsca „na widowni” i szatnię dla uczestników i zaproszonych gości.

Więcej…
 
Czujemy się potrzebni (Maluchy, basen i my- wolontariusze ZS)
Wpisany przez Pedagog   
sobota, 19 stycznia 2013 15:02

Jak to miło, kiedy przyjemne łączy się z pożytecznym. A tak właśnie jest w tym przypadku. Od początku bieżącego roku szkolnego, raz w tygodniu nasi wolontariusze opiekują się maluszkami z Rodzinnego Domu Dziecka podczas ich pobytu na basenie. Przyjemne, bo maluchy są naprawdę bardzo fajne, no i oczywiście basen- sama rekreacja. A jeśli dodamy, że nasza pomoc jest niezbędna, bo trudno jednej osobie zająć się jednocześnie kilkoma czterolatkami, to okazuje się, że jest to również pożyteczne. Trzeba oczywiście poświęcić swój wolny czas(chodzi o wolny czas wolontariuszy), ale uśmiech dzieci jest najlepszym podziękowaniem.

Cieszy nas to, że ci młodzi wolontariusze mają już całkiem spore doświadczenia w pracy z ludźmi w różnych przedziałach wiekowych i w bardzo różnej kondycji fizycznej. Praca z osobami niepełnosprawnymi (z którymi współpracujemy już od kilku lat) stawia przed wolontariuszami zupełnie inne wymagania niż praca z małymi dziećmi. Okazuje się jednak, że wszystkiego można się nauczyć, jeżeli tylko człowiek chce. Na szczęście zapału do pracy wolontariuszom z ZS nie brakuje i chętnie stawiają czoła nowym wyzwaniom.

 
„Gdzie jest Betlejem?”
Wpisany przez GChabucka   
wtorek, 01 stycznia 2013 13:19

To tytuł misterium wigilijnego przygotowanego przez uczniów klas T1a i T3a pod kierunkiem pani pedagog Małgorzaty Wójcikowskiej oraz wychowawczyni klasy T1a pani Grażyny Chabuckiej. Spektakl zaprezentowany został 21 grudnia na bożonarodzeniowym apelu.

Zespół muzyczny kolędą „Bóg się rodzi” wprowadził zgromadzonych na sali nauczycieli i uczniów w  świąteczną atmosferę, a Patryk Piątek, prowadzący apel, zwrócił uwagę na to, że Boże Narodzenie jest jednym z najpiękniejszych świąt liturgicznych w roku. To właśnie w tym czasie w wielu polskich domach palą się lampki na choinkach, przygotowuje się smakowite potrawy, ludzie dzielą się opłatkiem, zapominając o urazach i krzywdach, wspólnie śpiewają kolędy, modlą się w kościele, ciesząc się z narodzin Bożego Syna.

Więcej…
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę- 2012
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 07 grudnia 2012 19:39

W harmonogramie pracy Szkolnego Koła Wolontariatu „Słoneczko” od kilku lat zapisywane jest ważne zadanie do realizacji – udział w Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Cieszy fakt, że co roku uczestniczy w niej coraz większa grupa uczniów. Uczniów, którzy są otwarci na potrzeby innych, potrafią poświęcić swój wolny czas i co nie mniej ważne zachęcają do wspólnego pomagania swoje koleżanki i swoich kolegów.

W tym roku z Technikum im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w akcji uczestniczyło 10 wolontariuszy i 9 przyjaciół akcji (niestety tylko osoby pełnoletnie mogą poszczycić się mianem Wolontariusza Akcji). Cel był jeden- zachęcić jak największą grupę kupujących do podzielenia się z osobami potrzebującymi produktami spożywczymi. Tak ważne jest, aby młodzież miała potrzebę pomagania, a potrzebujący, aby wiedzieli, że są jeszcze czułe serca i przyjazne gesty ( tego bardzo potrzeba zwłaszcza w okresie tych najpiękniejszych polskich świąt – Świąt Bożego Narodzenia).

 
Dzień Niepodległosci w ZS
Wpisany przez MWiśniewska   
wtorek, 20 listopada 2012 19:24

W dniu 12 listopada 2012r. w Zespole Szkół w Poniatowej odbyła się okolicznościowa akademia zatytułowana  ,, Z pieśnią w drodze ku wolności...”, przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniewskiej i Pana Pawła Gębki. Pieśni patriotyczne to jeden z najcenniejszych polskich skarbów, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Losom  naszego narodu zawsze towarzyszyła  pieśń, która podtrzymując na duchu zagrzewała do walki żołnierzy walczących o niepodległość ojczyzny. Uczniowie Zespołu Szkół ogromnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości i śpiewająco wykonali takie utwory jak: „Pierwsza Brygada”, „Biały krzyż” czy „Wojenko, wojenko”. Dodatkowo każdy mógł poznać krótką historię wykonywanych utworów oraz okoliczności ich powstania a wszystko to na tle prezentacji multimedialnej ukazującej dążenia Polaków do Niepodległej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2