SZKTiR - aktualności

Od roku 2001 w szkole działa bardzo prężnie Szkolny Klub Techniki i Racjonalizacji zrzeszający młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Turnieju Wiedzy o Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w klubie w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy. Właściwie od początku istnienia członkowie klubu zajmują czołowe miejsca w turnieju  (na etapie wojewódzkim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zawsze są w  ścisłej czołówce. Osiągają również znaczne sukcesy w finałach krajowych. 
Trud jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne. Dzięki odnoszonym sukcesom nasi absolwenci zdobyli swoją przepustkę na studia.

Opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych.

Sukcesy

Członkowie & OlimpijczycyPodsumowanie etapu okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez MWawrzyniak   
czwartek, 19 maja 2016 20:24

Uroczyste podsumowanie eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbyło się 18 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji. W podsumowaniu wzięli udział uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, przedstawiciele patronów tegorocznej edycji. Podczas podsumowania zostały wręczone dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych uczestników. W klasyfikacji indywidualnej miejsce II zajął Tomasz Nagrodzki, otrzymał puchar, telefon oraz dyplom uznania. Tomek znalazł się wśród trzech laureatów Olimpiady, weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 10 czerwca w Koszalinie. Drużyna ZS Poniatowa w składzie- Tomasz Nagrodzki, Kacper Bigos i Kamil Lasota, zajęła miejsce II, otrzymała dyplom uznania.

 
ZS Poniatowa najlepszy wśród Techników okręgu Lublin OITiW
Wpisany przez MWawrzyniak   
piątek, 11 marca 2016 09:48

ZS Poniatowa najlepszy wśród  Techników okręgu Lublin OITiW

Tomek laureatem okręgowym  Olimpiady w Lublinie

Miejsce drugie w klasyfikacji drużynowej ZS z Poniatowej

Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Lublin edycja 2015_2016

W dniu 9 marca 2016 w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OITiW (Blok B - Wynalazczość). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum:

1. Kacper Bigos

2. Kamil Lasota

3. Tomasz Nagrodzki

W tegorocznych eliminacjach okręgowych udział wzięło 15 trzy osobowych drużyn.

Więcej…
 
Sukces ZS Poniatowa
Wpisany przez MWawrzyniak   
środa, 09 marca 2016 23:39

Tomek laureatem okręgowym OIiW. Miejsce drugie w klasyfikacji drużynowej ZS z Poniatowej Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Lublinie edycja 2015_2016 W dniu 9 marca 2016 w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OITiW (Blok B - Wynalazczość).  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum- Kacper Bigos, Kamil Lasota, Tomasz Nagrodzki W tegorocznych eliminacjach okręgowych udział wzięło 15 trzy osobowych drużyn. Laureaci  zespołowi miejsce I Zespół Szkół Ogólnokształcących nr2 Puławy miejsce II Zespół Szkół Poniatowa miejsce III       XXI Liceum Ogółnokształcące Lublin

Laureaci okręgowi OITiW w Lublinie miejsce I Steczkowska Patrycja  XXI LO Lublin miejsce II    Nagrodzki Tomasz   ZS Poniatowa miejsce III Urbankiewicz Patrycja ZS nr1 Lublin

Laureaci wezmą udział w Finale Ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B -  który odbędzie się w dniach 10 - 12 czerwca 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Koszalinie.

Miejsce w klasyfikacji zespołowej jest sukcesem naszej drużyny, jest najwyższym wśród Techników w całym okręgu Lubelskim

 
OITiW
Wpisany przez MW   
piątek, 06 listopada 2015 17:28

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja OITiW. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem (uczniowie Liceum i Technikum) proszone są o zgłoszenie do p. Marka Wawrzyniaka do dnia 12 listopada 2015.

 

Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacja twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym. Ze względu na interdyscyplinarny charakter Olimpiady należy podkreślić, że opracowywanie innowacyjnych projektów wiąże się z rozwojem i utrwaleniem wiedzy uczestnika na wielu płaszczyznach. Olimpiada rozwija pasję i kształtuje podnosząc aktywność poznawczą młodzieży przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia.

 
Sukces uczniów Technikum Zespołu Szkół w Poniatowej w ogólnopolskim finale 39 edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
Wpisany przez MWawrzyniak   
wtorek, 04 czerwca 2013 18:26

Mariusz Pyda laureatem etapu centralnego III stopnia OWoW

Reprezentacja uczniów z Technikum w Poniatowej  w składzie: Agnieszka Piwko, Mariusz Pyda, Piotr Szymański drużynowo zajęła miejsce IX, co ich plasuje w ścisłej  czołówce tegorocznych finalistów Olimpiady.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5