Wolontariat - aktualności

Wieloletnią tradycją ZST jest praca młodzieży i ich opiekunów nauczycieli na rzecz środowiska.  Poświęcają oni swój wolny czas, aby pomagać Tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Wielu na pewno jeszcze pamięta wspaniałe bale karnawałowe dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Wolontariusze z ZST od lat współpracują ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Są gotowi pomagać w każdej imprezie organizowanej dla dzieci.

W roku 2009 powstało Szkolne Koło Wolontariatu "Słoneczko" , które bierze czynny udział w pracy z potrzebującymi pomocy.

Uwieńczeniem tej wieloletniej działalności było wyróżnienie, jakie szkoła otrzymała podczas Gali Wolontariat 2009, która odbyła się w Kraśniku.

Tutaj znajdziecie tylko niektóre, te bardziej "widowiskowe" akcje wolontariuszy z ZST. Tak naprawdę pomoc innym często odbywa się w ciszy, bez błysku fleszy aparatów fotograficznych.

Akcje z poprzednich lat znajdziesz w Działaności

Wolontariusze
Razem możemy więcej!
Wpisany przez Pedagog   
środa, 14 stycznia 2015 10:08

Zarówno darczyńcy, którzy z serca wrzucali datki, jak i wolontariusze, którzy stali na wietrze i chłodzie, trzymając puszki oraz naklejki w kształcie serc, mieli wspólny cel- wziąć udział w 23 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i mieć choćby mały wkład w zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

W tym roku „orkiestra zagrała” w niedzielę 11 stycznia , a zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, który przyczyni się do podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Jest to największa w naszym kraju zbiórka publiczna, w którą zaangażowała się ogromna, bo aż 120- tysięczna grupa wolontariuszy.

Z naszej szkoły w 23 Finale wzięło udział 31 wolontariuszy. To ogromna radość, że tylu uczniów widzi potrzebę pomagania i chętnie włącza się w różne akcje charytatywne. Nie jest ważne, czy udało się zebrać 100, 200, a może tylko 50 złotych, bo to zależy od miejsca zbiórki i oczywiście hojności osób wrzucających pieniądze do puszek. Wszystko posłuży jednemu celowi i ta świadomość poprawiała humory tym wolontariuszom, którzy zmarznięci oddawali puszki z niewielką zawartością pieniędzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy mimo niesprzyjającej pogody wytrwale stali z puszkami na wyznaczonych miejscach z daleka od komputera, telewizora i wygodnego fotela, za to bliżej ludzi. Bliżej realnego świata, w którym poprzez okazywanie serca kształtujemy siebie.

 
„Pomóż Dzieciom..”
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 25 listopada 2014 12:50

To już kolejny rok, w którym wolontariusze z Zespołu Szkół brali udział w ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W sobotę 22 listopada niemalże w każdym poniatowskim sklepie można było spotkać grupy wolontariuszy ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz oczywiście z liceum i technikum.

Więcej…
 
Kryminalistyka raz jeszcze
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 20 listopada 2014 11:27

Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży warsztatami z kryminalistyki, które były prowadzone w ubiegłym roku szkolnym znów zaczynamy cykl tych zajęć. Jak zwykle prowadzić je będą wolontariusze z Wolontariatu Studenckiego „ Projektor”.  Warsztaty, które odbyły się 17 października w klasie LO3 były pierwszymi w tym roku szkolnym. Uczniowie najpierw otrzymali dawkę informacji teoretycznych, czym jest kryminalistyka, a następnie uczyli się zabezpieczać ślady, tworzyli portret pamięciowy przestępcy. Okazuje się, że wykrycie sprawcy, jego narzędzi i sposobów dokonania przestępstwa, czyli to, czym zajmuje się kryminalistyka jest bardzo ciekawe, dlatego też zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Mamy nadzieję, ze studenci z „Projektora” mimo swoich zajęć będą mogli poświecić trochę czasu na spotkania z pozostałymi klasami.

 
Pracujemy, aby dzielić się z innymi
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 listopada 2014 11:23

Już po raz kolejny wolontariusze z Zespołu Szkół w Poniatowej pracowali w sadzie. W roku ubiegłym otrzymane za pracę jabłka przywieźliśmy do szkoły na witaminowe drugie śniadanie dla całej społeczności szkolnej. Tym razem otrzymanymi za naszą pracę jabłkami postanowiliśmy podzielić się z innymi. Trud pracy znacznie większy niż poprzednio, więc i cel powinien być bardziej wzniosły. Niestety, tym razem nie przygrzewało nam cieple jesienne słońce.

Więcej…
 
Mała ojczyzna- wspólna sprawa
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 16 października 2014 12:58

Dzięki współpracy z wolontariatem studenckim „Projektor” od 16.10.2014r. w naszej szkole jest realizowany projekt składający się z zajęć warsztatowych i edukacyjnej gry terenowej. „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”, to tytuł nowego projektu, którego celem jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży, a przede wszystkim przygotowanie ich do świadomego udziału w życiu społecznym najbliższego otoczenia. Podczas warsztatów nasi uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat Ojczyzny (a zwłaszcza na temat podziału władzy w państwie, hierarchii, budżecie państwa oraz lokalnych społeczności), przeprowadzać symulację wyborów do rady miasta, pisać projekty zmian w naszej miejscowości. Natomiast podczas warsztatów sprawdzą w praktyce przydatność zdobytej wiedzy teoretycznej i swoje umiejętności komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty jak i gra będą dla uczniów doskonałą formą do pogłębiania swojej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia relacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły po każdych przeprowadzonych zajęciach.

Relacje z zajęć warsztatowych szukaj w zakładce PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3