Wolontariat - aktualności

Wieloletnią tradycją ZST jest praca młodzieży i ich opiekunów nauczycieli na rzecz środowiska.  Poświęcają oni swój wolny czas, aby pomagać Tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Wielu na pewno jeszcze pamięta wspaniałe bale karnawałowe dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Wolontariusze z ZST od lat współpracują ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Są gotowi pomagać w każdej imprezie organizowanej dla dzieci.

W roku 2009 powstało Szkolne Koło Wolontariatu "Słoneczko" , które bierze czynny udział w pracy z potrzebującymi pomocy.

Uwieńczeniem tej wieloletniej działalności było wyróżnienie, jakie szkoła otrzymała podczas Gali Wolontariat 2009, która odbyła się w Kraśniku.

Tutaj znajdziecie tylko niektóre, te bardziej "widowiskowe" akcje wolontariuszy z ZST. Tak naprawdę pomoc innym często odbywa się w ciszy, bez błysku fleszy aparatów fotograficznych.

Akcje z poprzednich lat znajdziesz w Działaności

Wolontariusze
Dzień uśmiechu
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 22 listopada 2016 10:08

Gdyby nie to, że Ogólnopolska Akcja Charytatywna ma już swoją nazwę- „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, to sobotę 19 listopada można by było nazwać dniem uśmiechu. Już od godziny 8.00 w wielu poniatowskich sklepach można było spotkać wolontariuszy, którzy zachęcali klientów do wzięcia udziału w akcji. A wszystko w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. Wolontariusze przyklejali ofiarodawcom wesołe słoneczka i wzajemnie obdarzali się uśmiechem. Jedni cieszyli się, że mogą wspomóc akcję, drudzy, że nazbierają dużo produktów żywnościowych dla wielu potrzebujących. Jesteśmy dumni, że największą grupę wśród tych „zbierających „ stanowili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Łącznie w tegorocznej akcji wzięły udział 43 osoby z Zespołu Szkół.

Dziękujemy za wrażliwość, ofiarowanie swojego czasu po to, by wspierać innych i oczywiście mamy nadzieję, że w kolejnych akcjach również będziemy mogli liczyć na takie zaangażowanie.

 
Festiwal Aktywności Młodzieżowej
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 07 czerwca 2016 12:44

Pod taką nazwą odbyło się 23 maja 2016r. w Trybunale Koronnym w Lublinie spotkanie zorganizowane przez Fundację Sempre a Frente, z którą nawiązaliśmy współpracę już kilka lat wcześniej.

Szkołę reprezentowało pięć uczennic z klasy LO2a, aktywnie działających w Szkolnym Kole Wolontariatu. Uczestnicy festiwalu już podczas rejestracji zostali podzieleni na grupy (każda z naszych dziewcząt pracowała w innej grupie), które otrzymały zadania do realizacji w grze „Oblicza aktywności”.

 

Więcej…
 
24 Finał Wielkiej Orkiestry
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 12 stycznia 2016 08:38

Wielka Orkiestra „zagrała” już po raz 24, a wolontariusze z Zespołu Szkół w Poniatowej znowu wyruszyli z puszkami na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze  na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Chętnych jak zwykle do tego typu działań było wielu. Stanowiliśmy bardzo liczną grupę: 16 wolontariuszy (to ci, którzy mieli identyfikatory i puszki)  i 27 przyjaciół akcji (to najczęściej osoby, które obdarowywały darczyńców serduszkami). Mimo chłodu i śniegu, a czasami wczesnych godzin porannych (8.30 w niedzielę to przecież bardzo rano) nasi uczniowie niestrudzenie zachęcali przechodniów do udziału w zbiórce. Bez względu na to komu, ile udało się nazbierać, wszyscy odczuwali radość i satysfakcję, że mogą pomóc. W taki właśnie dzień,  jak 10 stycznia 2016 roku, byliśmy lepsi dla siebie i dla innych. A młodzież? – młodzież jak zwykle okazała się wspaniała, bo potrafi myśleć, odczuwać, działać i dlatego mamy tyle udanych akcji.
Dziękujemy za to, że jesteście prawdziwymi wolontariuszami, którzy widzą, słyszą, czują i chętnie pomagają wszystkim, którzy liczą na Wasze wsparcie.

 
Szlachetna Paczka
Wpisany przez K. Kramek i H. Czarnota   
czwartek, 17 grudnia 2015 22:28

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jego prekursorem jest ks. Jacek Stryczek. Ta wprowadzona przez niego w Krakowie przedświąteczna tradycja ma już 15 lat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i Darczyńców na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a nieraz nawet marzeniom. Jednocześnie dla obdarowanego ma to być impuls do zmiany na lepsze.

Więcej…
 
Pomagamy potrzebującym
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 08 grudnia 2015 14:20

Jak co roku duża grupa wolontariuszy i przyjaciół akcji z Zespołu Szkół w Poniatowej wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji „ Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Mimo że była  wolna sobota - dzień na odsypianie całego tygodnia - nie zniechęciło to jednak naszej młodzieży do stawienia się na ustalone miejsce już o ósmej rano. Co prawda, zwolennicy dłuższego spania mogli sobie wybrać godziny późniejsze, ale ci, którym zależało na ilości zebranych produktów, wybrali godziny poranne, bo i kupujących znacznie więcej niż w godzinach popołudniowych.

Uśmiechnięci wolontariusze witali i zapraszali wszystkich  do udziału w akcji. Ich zaangażowanie, doświadczenie i urok osobisty przyczyniły się do tego, iż klienci sklepów chętnie zapełniali kosz oznaczony „słoneczkami” - nieodzownymi symbolami tej ogólnopolskiej akcji – różnymi produktami. Cieszy fakt, że tak wielu ludzi reaguje na ten symbol, mimo iż czasami sami znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób z naszej gminy, co też jest bardzo istotne, bo pomagamy w naszym środowisku.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom akcji za tak liczny udział (stanowiliśmy jak zwykle „potężną”  48 - osobową grupę) i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych, które uczą, uwrażliwiają, otwierają na drugiego człowieka i pokazują, jak niewiele trzeba, aby innym sprawić radość.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3