Klub HDK

Od lat  uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych niosą pomoc innym, oddając honorowo krew. W roku 2007 po raz pierwszy jako szkoła wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Na początku, oczywiście z odrobiną niepewności, czy pomysł przyniesie oczekiwane rezultaty. Okazało się, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i nie straszne im było zetknięcie się z igłą i strzykawką. Gratulujemy wszystkim odwagi

Dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli oddawać ten drogocenny lek. Od tej pory stali się oni honorowymi dawcami krwi. Do wzięcia udziału w kolejnych akcjach nie trzeba było namawiać nikogo. Wręcz przeciwnie, nawet młodsi uczniowie chcieli uczestniczyć w akcjach. 

W roku 2009 w ZST powstał Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi,  jako filia Klubu HDK Polskiego Czerwonego Krzyża przy PGK w Poniatowej.

Postawa naszych uczniów - Honorowych Dawców Krwi jest godna naśladowania i z pewnością znajdzie w w kolejnych latach następców wśród młodszych kolegów i koleżanek.
Akcja HDK z dnia 15.12.2015
Wpisany przez BW   
wtorek, 15 grudnia 2015 15:15

W kolejnej akcji HDK krew oddało 19 honorowych dawców. Łącznie pobrano ponad 8 l krwi. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Byli dawcy, którzy krew oddawali po raz pierwszy i mimo, że niektórym zrobiło się trochę słabo i byli bardzo bladzi, zapewniali, że  nie po raz ostatni odpowiedzą na apel Klubu HDK.  Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić tak bardzo cennym lekiem z potrzebującymi. Podziękowania kierujemy również do  prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, st. sekc. Stanisława Kameli oraz zespołu z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ za sprawnie przeprowadzoną akcję.

 
I Ty możesz uratować komuś życie!
Wpisany przez Pedagog   
środa, 02 grudnia 2015 14:04

Zawsze znajdzie się ktoś, kto takiego apelu nie potraktuje obojętnie. W naszej szkole również znalazła się 8 - osobowa grupa uczniów, dla których życie ludzkie jest bezcennym darem. To oni właśnie odpowiedzieli na apel Fundacji DKMS Polska i wzięli udział w rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku.

W Zespole Szkół taka akcja rejestracyjna odbyła się po raz pierwszy. Poprzedziły ją zajęcia informacyjne, podczas których omówione były metody pobierania szpiku, wymieniono choroby uniemożliwiające zostanie Dawcą, a także obalono mity związane z oddawaniem szpiku. W szkole już są osoby, które wcześniej trafiły do banku potencjalnych dawców. Jesteśmy dumni z kolejnych uczniów, którzy po dzisiejszej (03.12.2015r.) rejestracji powiększyli grono odważnych i wrażliwych osób.

Niestety, są choroby wykluczające  możliwość zostania Dawcą. I dlatego nie wszyscy, którzy chcieli się zarejestrować, mogli to zrobić. Szkoda, ale na szczęście pomagać możemy na wiele sposobów. Liczy się ten pozytywny odruch serca oraz to, by nie przejść obojętnie nad ludzkim problemem, krzywdą czy cierpieniem.

Jeszcze raz dziękujemy i cieszymy się, że na naszych uczniów możemy liczyć w każdej sytuacji.

 
Akcja HDK z dnia 17.09.2015
Wpisany przez BW & AK   
wtorek, 22 września 2015 08:15

W kolejnej akcji HDK krew oddało 22 honorowych dawców, chociaż chętnych było dużo więcej. Łącznie pobrano około 10 l krwi. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Dla młodych dawców nie straszna była nawet pogoda - było bardzo upalnie. Dodatkowy wiatrak i lekki przeciąg studziły emocje uczniów i temperaturę w pomieszczeniu. Dziękujemy organizatorom Klubowi HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, zespołowi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ za sprawnie przeprowadzoną akcje,  Dawcom z ZS za jeden z najcenniejszych darów jakim jest krew.

 
Akcja HDK z dnia 24.02.2015
Wpisany przez BW   
wtorek, 10 marca 2015 13:08

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się kolejna akcja HDK. Nasi uczniowie nie zawiedli - 22 Honorowych Dawców Krwi oddało w sumie 10 350 ml krwi (ponad 10 l). Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (tym razem we wrześniu) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży. Akcję zorganizował Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

 
Akcja HDK z dnia 17.09.2014
Wpisany przez BW   
czwartek, 23 października 2014 09:00

Dnia 17 września w Zespole Szkół w Poniatowej odbyła się kolejna akcja HDK. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Krew oddało ponad 20 osób.

 
Akcja HDK z dnia 24.04.2014
Wpisany przez BW   
czwartek, 24 kwietnia 2014 13:08

W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie nie zawiedli podczas kolejnej akcji honorowego oddawania krwi. 22 Honorowych Dawców Krwi oddało w sumie 9 900 ml krwi (prawie 10 l). Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (tym razem we wrześniu) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży.

 
Akcja HDK z dnia 7.01.2014
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 12:15

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi już za nami. Zorganizowana z inicjatywy Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim pozwoliła 20 naszym uczniom na czele z Panią Agnieszką Kocoń pozyskać to cenne lekarstwo - krew. Gratulujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (14.04.2014r) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4