Klub HDK

Od lat  uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych niosą pomoc innym, oddając honorowo krew. W roku 2007 po raz pierwszy jako szkoła wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Na początku, oczywiście z odrobiną niepewności, czy pomysł przyniesie oczekiwane rezultaty. Okazało się, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i nie straszne im było zetknięcie się z igłą i strzykawką. Gratulujemy wszystkim odwagi

Dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli oddawać ten drogocenny lek. Od tej pory stali się oni honorowymi dawcami krwi. Do wzięcia udziału w kolejnych akcjach nie trzeba było namawiać nikogo. Wręcz przeciwnie, nawet młodsi uczniowie chcieli uczestniczyć w akcjach. 

W roku 2009 w ZST powstał Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi,  jako filia Klubu HDK Polskiego Czerwonego Krzyża przy PGK w Poniatowej.

Postawa naszych uczniów - Honorowych Dawców Krwi jest godna naśladowania i z pewnością znajdzie w w kolejnych latach następców wśród młodszych kolegów i koleżanek.
Akcja HDK z dnia 24.02.2015
Wpisany przez BW   
wtorek, 10 marca 2015 13:08

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się kolejna akcja HDK. Nasi uczniowie nie zawiedli - 22 Honorowych Dawców Krwi oddało w sumie 10 350 ml krwi (ponad 10 l). Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (tym razem we wrześniu) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży. Akcję zorganizował Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

 
Akcja HDK z dnia 17.09.2014
Wpisany przez BW   
czwartek, 23 października 2014 09:00

Dnia 17 września w Zespole Szkół w Poniatowej odbyła się kolejna akcja HDK. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Krew oddało ponad 20 osób.

 
Akcja HDK z dnia 24.04.2014
Wpisany przez BW   
czwartek, 24 kwietnia 2014 13:08

W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie nie zawiedli podczas kolejnej akcji honorowego oddawania krwi. 22 Honorowych Dawców Krwi oddało w sumie 9 900 ml krwi (prawie 10 l). Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (tym razem we wrześniu) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży.

 
Akcja HDK z dnia 7.01.2014
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 12:15

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi już za nami. Zorganizowana z inicjatywy Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim pozwoliła 20 naszym uczniom na czele z Panią Agnieszką Kocoń pozyskać to cenne lekarstwo - krew. Gratulujemy wszystkim honorowym dawcom i liczymy, że w kolejnej akcji (14.04.2014r) weźmie udział jeszcze więcej młodzieży.

 
Akcja HDK w naszej szkole
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 09:10

W Zespole Szkół W Poniatowej (ul. Fabryczna 16c) znów można oddać honorowo krew. To nie pierwsza taka akcja organizowana w naszej szkole. Tym razem akcje organizuje Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

Prezes Klubu st. sekc. Stanisław Kamela zaprasza również na profil Klubu HDK na portalu , na którym można znaleźć zawsze najświeższe informacje o prowadzonych działaniach.

Zobacz również Harmonogram tegorocznych akcji organizowanych przez ten Klub.

 

W tym roku akcje HDK w naszej szkole odbędą się w dniach: 7 stycznia (wtorek), 14 kwietnia (poniedziałek), 17 września (środa).

Chętne osoby do oddania honorowo krwi  prosimy o zgłoszenie się do pani T. Rodzik.

Przypominam, że krew może oddać osoba:

  • pełnoletnia do 60 roku życia, jeśli oddaje ją pierwszy raz, jeśli kolejny - do 65 roku życia
  • ważąca minimum 50 kg
  • która nigdy nie chorowała na wirusowe zapalenie wątroby
  • niechorująca na żadną chorobę przewlekłą - cukrzycę, astmę, choroby układu krążenia. Ci, którzy mają problemy z bardzo niskim ciśnieniem, nie zostaną dawcami
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziła żadnych zabiegów chirurgicznych, nawet takich, jak drobna rana głowy czy nogi, którą należało zszyć
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu i innych części ciała
  • która w ostatnim czasie nie przechodziła szczepień ochronnych, a aktualnie nie przyjmuje żadnych leków i ostatnio ich nie brała.


Mam nadzieje, że nasi uczniowie pozytywnie odpowiedzą na apel organizatorów akcji i  podarują ten drogocenny lek jakim jest krew potrzebującym.

 
Kolejna akcja HDK
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
wtorek, 15 lutego 2011 19:20

W piątek 11 lutego w Centrum Kultury Promocji i Turystyki  pełnoletni uczniowie naszej szkoły honorowo oddali krew. To pierwsza akcja w tym roku, w której wzięło udział 20 uczniów.Oddali oni 9000 ml tego cennego leku.

 
Akcja z dnia 10.09.2010r.
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
niedziela, 19 września 2010 19:23

W dniu 10 września odbyła się pierwsza akcja w tym roku szkolnym. Do akcji zostało zgłoszonych 36 uczniów (kilku uczniów nie mogło oddać w tym dniu krwi). Pobór krwi został przeprowadzony w Centrum Kultury Turystyki i Promocji w Poniatowej. Ogółem krew oddało w tej akcji 58 osób. Wszystkim członkom klubu dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3