Rok 2010-2011
Wycieczka do Kozienic
Wpisany przez BW   
czwartek, 29 września 2011 17:34

Wycieczki przedmiotowe cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, dlatego też przedstawiamy krótką relację z wycieczki, chociaż odbyła się ona w maju 2011 roku. Klasa T2b wraz z opiekunami Panami Jackiem Kiragą i Wiesławem Świątkiem zwiedziła elektrownię "Kozienice"  w Świerżach Górnych koło Kozienic. Jest to druga co do wielkości elektrownia w Polsce (a pierwsza co do wielkości mocy zainstalowanej wśród elektrowni opalanych węglem kamiennym). Celem wyjazdu było poznanie  struktury i sposobu działania elektrowni. Młodzież chciała również poznać przedsięwzięcia jakie podejmuje kierownictwo elektrowni  w celu dbania o środowisko.

Więcej…
 
Pożegnanie abiturientów 2011
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 01 maja 2011 17:41

Każde pokolenie ma własny czas....

Dla naszych absolwentów z klas: LP3b, T4a, T4b, LU2 właśnie piątkowe przedpołudnie było czasem refleksji, wspomnień i podsumowań. Jak co roku uroczystość zakończenia szkoły uczniów klas maturalnych gromadzi całą spoleczność szkolną oraz przedstawiciela władz powiatowych.

W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Zenon Rodzik, Starosta Powiatu Opolskiego, który wręczył Mateuszowi Godzwonowi - stypendyście Prezesa Rady Ministrów nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce.  Natomiast wszyscy absolwenci  otrzymali długopisy, które mamy nadzieje będą zakreślały same dobre odpowiedzi podczas tegorocznej matury.

Więcej…
 
Dzień otwarty w ZST
Wpisany przez BW   
niedziela, 01 maja 2011 11:33

ZST szkoła, którą warto wybrać

19 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy gimnazjalistów. Cieszymy się, że z  zaproszenia skorzystali nie tylko uczniowie z Poniatowej, ale również z Opola, Chodla, Bełżyc, Wojciechowa, Karczmisk, Łazisk i innych miejscowości. Zdajemy sobie sprawę, że przed gimnazjalistami bardzo ważna decyzja o wyborze szkoły średniej.

Mamy nadzieję, że prezentacja szkoły w wykonaniu naszej młodzieży pozwoli wielu jeszcze niezdecydowanym wybrać ZST jako szkołę, która dobrze przygotuje ich nie tylko do dalszego kształcenia w szkołach wyższych, ale również do realizacji swojej kariery zawodowej na rynku pracy, na którym specjaliści w zawodach takich jak technik informatyk, elektronik, mechanik o specjalności obrabiarki CNC, logistyk są  poszukiwani nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Unii Europejskiej.

Więcej…
 
Lekcja polskiego w T4a
Wpisany przez ZP   
poniedziałek, 25 kwietnia 2011 08:03

PODRÓŻE Z POETĄ

Na jednej z ostatnich lekcji języka polskiego w klasie T4a odbyła się prelekcja Małgorzaty Peroń, pracownika naukowego KUL na temat twórczości Zbigniewa Herberta. Połączona była z prezentacją, ukazującą związki poezji ze sztuką oraz podróż pani Małgorzaty do Włoch jego śladami. Ukazana została sylwetka tego wybitnego poety, eseisty, dramaturga, moralisty. Dodatkowym atutem była naoczna prezentacja literatury podmiotu i literatury przedmiotu, czyli książek napisanych przez Herberta i napisanych o nim. Maturzyści byli bardzo zainteresowani wykładem dotyczącym zjawisk kultury wysokiej: poezji, sztuki, krytyki artystycznej, zadawali pytania, zachowali się na poziomie studentów – stwierdziła pani Małgorzata.

więcej - fotki
 
Udział ZST w Targach Szkół Powiatu Opolskiego
Wpisany przez BW   
niedziela, 24 kwietnia 2011 08:26

Już drugi rok Poradnia Psychologiczo-Pedagogiczna w Opolu Lubelskim zorganizowana targi szkół. Szkoły średnie z powiatu opolskiego miały okazję zaprezentować  swoją ofertę edukacyjną, oraz przybliżyć gimnazjalistom wizerunek szkoły. Uczniowie przygotowali informacje o swojej szkole  w sposób bardzo interesujący.  Były specjalne prezentacje, filmy, pokazy, słodkie wypieki itp.

Podczas prezentacji oferty naszej szkoły największe zainteresowanie wzbudził  robot sterowany programem komputerowym, napisanym przez przyszłych techników na kole mechatronicznym. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja  przekona gimnazjalistów do wyboru ZST. Szkoda tylko, że wspaniała inicjatywa spotkała się z tak małym zainteresowaniem uczniów  i dyrekcji szkół gimnazjalnych. Grupy zorganizowane przez szkołę były tylko z Chodla, Józefowa. Zabrakło m.in szkół z Poniatowej, Karczmisk i Opola. Szkoda, bo pomysł Pań z Poradni umożliwiłby młodym ludziom zapoznanie się z ofertami szkół lokalnych, które w wielu przypadkach nie odbiegają od szkół w Lublinie, a niejednokrotnie nasze szkoły mają więcej do zaoferowania. Dlatego też apelujemy do Dyrekcji szkół gimnazjalnych. Na drugi rok zorganizujcie swoim uczniom wyjście na Targi Szkół Powiatu Opolskiego.

 
Pokazy chemiczne w Lublinie
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
środa, 16 marca 2011 09:56

W poniedziałek 14 marca odbył się wyjazd do Lublina, w którym uczestniczyła młodzież z klas: T1a, T1b, T2a, T2b, T3a,T4a. Uczniowie wzięli udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez wydział chemii UMCS. Niezwykle barwna chemia związków nieorganicznych, atrament dla szpiegów, wybuch wulkanu czy rozpalanie ognia bez użycia zapałek, to tylko nieliczne atrakcje, które tego dnia mogli podziwiać nasi uczniowie.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w ZST
Wpisany przez BW   
sobota, 12 marca 2011 07:28
Tegoroczny apel z okazji Dnia Kobiet przejdzie do historii szkoły. Scenka "Żebro Adama" ukazała jak " dużo" musiał poświecić pierwszy mężczyzna na świecie, Adam, aby " na  świat przyszła Ewa, piękna jak marzenie". Współczesna scenka o roli kobiety i mężczyzny w domu bardzo się spodobała wszystkim paniom i dziewczętom. Gwoździem programu okazały się wybory "Miss ZST", na których rolę kandydatek grali poprzebierani chłopcy.

Duże poczucie humoru, fantazja w doborze stroju, dbałość o szczegóły w charakteryzacji, wyróżniały każdą z kandydatek. Kolejne zadania  pokonywały one (pokonywali oni)  z niezaprzeczalnym wdziękiem. Niestety miss mogła być tylko jedna. Kto został miss, jakie były konkurencje, jak bawiła się publiczność i jaką niespodziankę otrzymały Panie i dziewczęta na koniec apelu? Dowiesz się wkrótce w obszernej relacji. Na razie zapraszamy do galerii.

 
Uczniowie ZST w projekcie "Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej Przystań”
Wpisany przez BW   
czwartek, 10 marca 2011 14:54

9 uczniów z naszej szkoły bierze udział w projekcie "Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej Przystań”, realizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. W ramach Projektu młodzież uczestniczy w zajęciach takich jak: Dziennikarstwo, Językowe, Taneczne, Sportowe, Rękodzieło Ludowe, Warsztaty edukacyjno–zawodowe, Psychologiczne, Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie biorą również czynny udział w organizowaniu przedsięwzięć integracyjno-kulturalnych, np. dyskotece, wycieczkach.

Z mini wywiadu z uczestnikami projektu dowiedzieliśmy się, że warsztaty prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę są bardzo ciekawe, uczą wielu praktycznych umiejętności. Szczególnie miło wspominają wyjazd do Lublina i wizytę w studio telewizyjnym iTVL. Zapraszamy do galerii (cześć fotek pobrana ze strony projektu - www.mkis-przystan.pl/)

 
Wycieczka przedmiotowa do Z.A. w Puławach
Wpisany przez HCZarnota   
wtorek, 08 marca 2011 08:46

23 lutego mimo 15 stopniowego mrozu klasa T3b wraz z wychowawczynią panią Haliną Czarnotą oraz panem Wiesławem Świątkiem wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Zakładów Azotowych w Puławach. Uczniowie jako przyszli technicy o specjalności mechanik mieli okazję zapoznać się z nowoczesną technologią wytwarzania nawozów sztucznych. Zakłady Azotowe w Puławach są jednym z największych przedsiębiorstw w Europie oraz jedynym w kraju producentem melaminy. Duże wrażenie na nas zwiedzających zrobił nowoczesny park maszynowy obsługiwany komputerowo. Szczególna uwaga w ZAP przykładana jest również do ochrony środowiska. Realizacja proekologicznych projektów instalacyjnych, stała kontrola środowiska naturalnego oraz autentyczna troska o bogatą faunę i florę regionu zaowocowały uzyskaniem certyfikatu „Responsible Care”. Liczne nagrody i certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość produktów kształtując jednocześnie wizerunek przedsiębiorstwa harmonijnie koegzystującego z otoczeniem.Nasi przewodnicy okazali się bardzo kompetentni i rzeczowi. Wycieczka była bardzo udana.

 
Targi pracy dla maturzystów
Wpisany przez ICebrykow   
sobota, 05 marca 2011 16:45

altMatura już tuż tuż, ale jeszcze nie wszyscy maturzyści mają sprecyzowane plany na przyszłość. Jakie studia wybrać lub jaką szkołę pomaturalną aby zapewnić sobie zawód i dobrą pracę.  Takie pytania zadaje sobie nie jeden z  tegorocznych maturzystów. Dlatego  też 1 marca  br. grupa uczniów klas czwartych technikum oraz klasy trzeciej liceum profilowanego wraz ze swoimi  wychowawczyniami wzięła udział w dniach otwartych Szkoły Policealnej TEB Edukacja  mieszczącej się przy ul. Okopowej w Lublinie.

Więcej…
 
Niezwykła lekcja historii
Wpisany przez MWiśniewska   
piątek, 04 marca 2011 19:51

Dnia 22 lutego 2011r. w naszej szkole miała miejsce niezwykła lekcja historii. Uczniowie mieli możliwość spotkania z Panem Stefanem Ludwikowskim, byłym więźniem i  robotnikiem III Rzeszy.

Przymusowe zatrudnianie Polaków w gospodarce wojennej Niemiec stanowiło jeden z podstawowych elementów hitlerowskiej polityki okupacyjnej wobec narodu polskiego. Nasz gość opowiadał o czasach okupacji hitlerowskiej  oraz warunkach życia ludności cywilnej w Lublinie.

Wspominał łapankę, w wyniku której został zatrzymany, a następnie skierowany na przymusowe roboty w głąb Niemiec, gdzie pracował w latach 1940-1945  w gospodarstwie rolnym, wykonując wszystkie prace polowe i gospodarcze. Wywołując zaciekawienie słuchaczy opisywał obowiązki oraz surowe kary stosowane wobec Polaków pracujących na terenach III Rzeszy.

Obecnie Pan Stefan Ludwikowski jest członkiem Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę w Lublinie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4