Aktualności projektowe
Zajęcia specjalistyczne
Wpisany przez BW   
niedziela, 18 lutego 2018 10:33

W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w Zespole Szkół w Poniatowej prowadzone są zajęcia specjalistyczne umożliwiające uczniom nie tylko rozwijanie zainteresowań związanych z nowymi technologiami, ale i zdobycie dodatkowych kompetencji.

Więcej…
 
Wakacyjne staże zawodowe
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 16:02

20 naszych uczniów z technikum w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w okresie wakacji uczestniczyło w miesięcznym stażu zawodowym. Staże odbywały się u lokalnych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.  

Praktyki, które nasi uczniowie odbyli, to nie tylko ich pierwsze zetknięcie się z rynkiem pracy, nie tylko szansa na zarobienie pieniędzy. To również pierwsze zderzenie wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością. Możliwość obserwacji osób wykonujących daną profesję i uświadomienie sobie, nad czym jeszcze należy popracować; jakie obowiązki będzie musiał wykonywać w przyszłości i czy tego właśnie chce. To szansa na połączenie zdobytej wiedzy z praktyką, sprawdzenie tego, co umieją w działaniu. To także rozwijanie kompetencji miękkich, niezwykle wysoko cenionych na rynku pracy: komunikatywności, punktualności, współpracy, organizacji czasu.

Udział w takim stażu to dla naszych uczniów większe szanse w przyszłości na rynku pracy, to szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, których udział w zajęciach szkolnych niestety nie daje. Dlatego bardzo dziękujemy w/w przedsiębiorcom za umożliwienie stażu wakacyjnego w swojej firmie.

Dla uczniów, którzy nie zakwalifikowali się w tym roku na staż mamy dobrą wiadomość. W przyszłe wakacje również będziemy organizować płatny staż wakacyjny.

 
„Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu”
Wpisany przez BW   
środa, 07 czerwca 2017 12:52

W dniu 18 kwietnia 2017 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Opolskim została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12. Edukacja, kwalifikacje, kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Więcej…