Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Witaj w naszej szkole

Jeżeli trafiłeś tutaj celowo, mamy nadzieję, że informacje tu zamieszczone zaspokoją Twoje oczekiwania, jeżeli był to przypadek,  wierzymy, że tak szybko nie „klikniesz” wstecz i znajdziesz dla siebie coś ciekawego.

ZAPRASZAMY !!!


 
POLONA PL
Wpisany przez JDomaszewska   
poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:19

Drodzy uczniowie!

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych, dostępne również są audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych. Poniżej zamieszczamy link do lektur przeznaczonych dla szkół ponadpodstawowych.

https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=date%20desc

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów POLONA.PL

 
Nowy projekt unijny
Aktualności
Wpisany przez ICebrykow   
niedziela, 17 stycznia 2021 21:09

Uwaga uczniowie i rodzice !

Rozpoczynamy rekrutuję na zajęcia prowadzone w ramach projektu unijnego „Nowoczesne szkoły zawodowe w Powiecie Opolskim”. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów klas I- IV technikum.

W ramach projektu realizowane będą następujące rodzaje wsparcia:

Zajęcia dodatkowe specjalistyczne:

  1. Zajęcia multimedialne
  2. Zajęcia mechatronicze
  3. Zajęcia z grafiki 3D
  4. Administrowanie sieciami
  5. Programowanie
  6. Bazy danych i aplikacje www
  7. Programowanie CNC

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze

  1. Język angielski
  2. Matematyka

Wszystkie zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły w grupach 6-o osobowych. Wypełnioną deklarację uczestnictwa  w projekcie  oraz w wybranych zajęciach należy dostarczyć do szkoły.

Dokumenty do wypełnienia:


 
ZS Express nr 24
Aktualności
Wpisany przez ZS Express nr 24   
środa, 16 grudnia 2020 21:02

Nowy numer ZS Express Nr 24.

Zapraszamy do czytania

 
Pomagamy!
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:57

Szerząca się w naszej szkole od wielu lat idea pomagania i w tym roku znalazła realne potwierdzenie. Postanowiliśmy jako pracownicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” pomóc rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

Było to działanie na szeroką skalę, bo wspólnie z nami dołączyło do pomocy wiele osób prywatnych, lokalni przedsiębiorcy (firma „Probatus”,  Max Elektro Wosik, sklep papierniczy Państwa Baranów, "Lech-But" Sklep Obuwniczy Leszek Hulak),  sąsiednie szkoły i jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki hojności tak dużej liczby osób zapewniliśmy wiele potrzeb „naszej” rodziny.

Okazuje się, że pomimo tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji (COVID-19) nadal jest wiele ludzi o otwartych sercach, dla których pomaganie to nie obowiązek, a radość dzielenia się z innymi.

Dziękujemy wszystkim za wspólne działanie!

 
OITiW edycja 2020_2021
Aktualności
Wpisany przez ZS Express nr 24   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:01

Eliminacje szkolne OITiW edycja 2020_2021 Blok B – Wynalazczość
Zawody I stopnia - eliminacje wewnątrzszkolne.

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole została przeprowadzona się kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.    Dnia 15.12.2020 r. (wtorek) o godzinie 12.20 na TestPortalu odbył się finał szkolny OITiW. W rywalizacji udział wzięło 8 uczniów (2 z kl. T1ab, 3 z kl. T2a, 1 z kl.  T2b oraz 2 z kl. T2ab). Po połączeniu się na kanale głosowym na Discordzie i uzyskaniu niezbędnych instrukcji, uczestnicy rozpoczęli rozwiązywanie testu, który przebiegł bez żadnych problemów. Test zawierał 48 pytań wielokrotnego wyboru, na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut.
Zakres tematyczny
1. Prawo własności przemysłowej
2. NAJKRÓTSZA HISTORIA WYNALAZKÓW
Po zakończeniu zostały ogłoszone wyniki – do trójki, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym: Kamil Karczmarski- T1ab, Szymon Dec -T2ab i Kinga Łata- T1ab.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.


 
Próbny egzamin z kwalifikacji MG.44
Aktualności
Wpisany przez PGębka   
środa, 09 grudnia 2020 20:33

02 oraz 09 grudnia uczniowie klasy IV technikum mechanicznego wzięli udział w próbnym egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w kwalifikacji MG.44 Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.  Podczas egzaminu uczniowie poznali procedury obowiązujące podczas egzaminu teoretycznego i praktycznego. Odbyli instruktaż stanowiskowy i BHP. Przeprowadzenie egzaminu pozwoliło na sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych i poprawienie ewentualnych błędów i nadrobienie zaległości. Właściwy egzamin już niedługo. Próbę przygotował i przeprowadził Paweł Gębka.

 
Mikołajki online
Aktualności
Wpisany przez KKobiałka   
poniedziałek, 07 grudnia 2020 12:14

Mikołaj dostosował się do rzeczywistości, w której żyjemy i odwiedził Zespół Szkół w Poniatowej wirtualnie. Pytał czy uczniowie i nauczyciele byli grzeczni, jeśli tak, dostali wirtualne prezenty, a niektórzy najgrzeczniejsi namacalne. Nie było łatwo, bo każdy musiał zmierzyć się z zagadką od Mikołaja, np.:

❓ Jest sroga pani na świecie, znasz ją dobrze miłe dziecię. Ma trzech synów. Pierwszy - ostry w uszy szczypie. Drugi- miękki w białe płatki, chociaż dobry w oczy sypie. Trzeci- twardy, jak szkło gładki. Nazwij synów, nazwij matkę i już całą masz zagadkę.
❓ Jakie węże na drutach rosną? Zimą są na szyi, a w lecie w szafie zasną.
❓ Dwie siostry na dole, para braci z boku, bez nich żaden narciarz nie zjedzie ze stoku.
❓ Noworocznych wiele życzeń niesie dzieciom mroźny.

 
Warsztaty programistyczne online
Projekty ZS
Wpisany przez Jakub Rosiński & ZS Express nr 24   
niedziela, 22 listopada 2020 10:54

21 listopada na szkolnej platformie DISCORDZIE odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu warsztatów programistycznych prowadzonych przez trenerów z EduLink Lublin. Szkolenie prowadził student informatyki Tomasz Nagrodzki, absolwent naszej szkoły, w zajęciach uczestniczyło 13 naszych uczniów.

Inauguracyjne spotkanie online, dotyczyło nauki programowania w języku C++. Rozmawialiśmy o podstawach programowania oraz uczyliśmy się pisać pierwsze podstawowe programy. Tomek wyjaśnił nam jak działają typy zmiennych, podstawę składni języka C++, składnię TRUE i FALSE, operacje na liczbach oraz instrukcję warunkową IF.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”
Aktualności
Wpisany przez Kinga Łata & ZS Express Nr 24   
piątek, 20 listopada 2020 18:24

Szymon Dec i Kinga Łata zwycięzcami szkolnego etapu Konkursu Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”

18 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i składa się z trzech etapów, które organizowane są w ciągu jednego roku szkolnego. Niestety ze względu na panującą pandemię został przeprowadzony na szkolnym serwerze discord z wykorzystaniem platformy testportal. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 21 uczestników.

Więcej…
 
ZS Express Nr 23
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & M. W.   
środa, 18 listopada 2020 20:09

Nowy numer ZS Express Nr 23.

Zapraszamy do czytania.

 
Warsztaty z programowania
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
niedziela, 15 listopada 2020 13:44

Uwaga uczniowie zainteresowani informatyką.

Rozpoczynamy kolejny projekt, mający na celu  pogłębienie wiedzy z dziedziny IT (Information Technology) i umiejętności programowania. Nawiązaliśmy współprace z naszymi absolwentami Rafałem Szuwalskim i Tomkiem Nagrodzkim  studentami informatyki, którzy maja dla Was super propozycję: udział w  warsztatach programistycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem lub nabyciem wiedzy na temat programowania, jeśli myślisz, aby w przyszłości pracować jako specjalista nowych technologii weź udział w cyklicznych warsztatach.

Projekt jest skierowany  zarówno dla uczniów technikum jak i liceum, dla tych, którzy na lekcjach już mieli programowanie jak i dla tych, którzy nigdy nie programowali.

Nie zastanawiaj się, weź udział w pierwszy spotkaniu projektowym.  INFORMATYK, a w szczególności PROGRAMISTA  to zawód teraźniejszości i przyszłości, ciekawy i  bardzo dobrze płatny.

Już w  sobotę 21.11.2020 o godz. 10:00 na naszym Discordzie odbędzie się online spotkanie inauguracyjne rozpoczynające cykl warsztatów programistycznych poświęconych językom programowania C++ i Python.

Więcej informacji znajdziesz na kanale tekstowy „DRONY” na DISCORD (serwer ZS Poniatowa-2020-21). Tam też możesz się zapisać na warsztaty

informacje szczegółowe
 
Zmiana terminu turnieju League of Legends
Esport
Wpisany przez PGębka   
środa, 11 listopada 2020 13:30

Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną, mikołajkowy turniej LOL'a zostaje przełożony na 22.03.2021.

Termin rekrutacji zostaje przedłużony, czekamy na kolejne drużyny.

alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości