Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Technikum
Dni Otwarte-online
czwartek, 30 kwietnia 2020 10:08

Technikum im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

 

Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem szkoły zawodowej jest zdobycie zawodu, a co za tym idzie możliwość  zdobycia pracy, nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajów Unii Europejskiej. Absolwenci technikum otrzymują, po zdaniu egzaminu zawodowego, suplement "europass" w języku polskim i angielskim, potwierdzający posiadane umiejętności.

W ostatnim czasie wzrasta ranga szkolnictwa zawodowego, dlatego zapraszamy do naszego technikum, które dobrze przygotuje Was nie tylko do dalszego kształcenia w szkołach wyższych, ale również zapewni większe możliwości znalezienia ciekawych ofert pracy.

Kierunki, jakie proponuje nasza szkoła, należą do bardzo atrakcyjnych zawodów związanych z nowoczesnymi technologiami, w których przewiduje się największy wzrost liczby miejsc pracy. Technik informatyk, mechatronik, mechanik – operator obrabiarek skrawających, automatyk, elektryk czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej to atrakcyjne, nowoczesne i poszukiwane zawody nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

 
Liceum Ogólnokształcące
Dni Otwarte-online
środa, 29 kwietnia 2020 10:08

Liceum Ogólnokształcące

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Liceum w Poniatowej funkcjonuje od 1957 r. Jest to, niewątpliwie, szkoła z tradycjami. Wielu absolwentów liceum w Poniatowej ukończyło bardzo dobre uczelnie. Wysoki poziom nauczania jest jednym z podstawowych atutów wyboru  tej szkoły.

Dobre miejsca w ogólnopolskich i wojewódzkich rankingach szkół średnich, wysoka zdawalność matury (100 % lub bliska 100%), duży odsetek osób zdających przedmioty rozszerzone - to argumenty dla uczniów klas ósmych stojących przed decyzją wyboru szkoły. Nauczyciele z naszej szkoły nie tylko solidnie przygotowują do matury, ale również stosują różnorodne metody pracy (udział w projektach unijnych, konferencjach,  sympozjach na lubelskich uczelniach, warsztatach organizowanych przez specjalistów z zewnątrz, niekonwencjonalnych lekcjach).  Umożliwia to rozwijanie dodatkowych umiejętności (kreatywność, przedsiębiorczość, komunikatywność) niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

Zapraszamy do naszego liceum. Kierunki, które proponujemy, umożliwią rozwój Waszych uzdolnień i zainteresowań, a w przyszłości wybór atrakcyjnej uczelni.

 
Kierunki kształcenia
Dni Otwarte-online
wtorek, 28 kwietnia 2020 21:58

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

4-letnie na podbudowie szkoły podstawowej

Kierunki, które proponujemy (matematyczny, humanistyczny, biologiczno-chemiczny czy lingwistyczny), umożliwią rozwój Waszych uzdolnień i zainteresowań, a w przyszłości wybór atrakcyjnej uczelni i zdobycie wymarzonego zawodu.Wprowadzamy możliwość nauki od podstaw języków obcych hiszpańskiego lub francuskiego w klasie lingwistycznej.

PROFIL ROZSZERZENIE
matematyczny matematyka, fizyka/geografia, język angielski
biologiczno-chemiczny biologia, chemia, język angielski
humanistyczny język polski/historia, wos/geografia, język angielski
lingwistyczny język polski/historia, język angielski/język niemiecki

TECHNIKUM

5-letnie na podbudowie szkoły podstawowej

Kierunki, jakie proponuje nasza szkoła, należą do bardzo atrakcyjnych zawodów związanych z nowoczesnymi technologiami, w których przewiduje się największy wzrost liczby miejsc pracy. Technik informatyk, programista, mechatronik, mechanik – operator obrabiarek skrawających, automatyk, elektryk czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej to atrakcyjne, nowoczesne i poszukiwane zawody nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

ZAWÓD
KWALIFIKACJE
technik informatyk

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i aplikacjami oraz bazami danych

technik programista

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

technik mechanik

MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających

MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

technik mechatronik

ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych

ELM.06. Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

technik elektryk

ELE.02. Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

ELE.05. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

technik automatyk

ELM.01. Montaż, uruchamianie i obsługiwanie układów automatyki przemysłowej

ELM.04. Eksploatacja układów automatyki przemysłowej

technik grafiki i poligrafii cyfrowej

PGF.04. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych

PGF.05. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

3-letnia na podbudowie szkoły podstawowej

Dla tych, którzy szybko chcą zdobyć zawód polecamy szkołę zawodową. Proponujemy zawody: operator obrabiarek sterowanych numerycznie i elektromechanik.

ZAWÓD KWALIFIKACJE

elektromechanik

ELE.01. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych
operator obrabiarek skrawających MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających
 
Szczęśliwej drogi, już czas! Żegnamy Was, Koleżanki i Koledzy z klas maturalnych!
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
czwartek, 23 kwietnia 2020 18:36

Drodzy Maturzyści, nadszedł w końcu ten czas, gdy opuszczacie mury naszej szkoły. W imieniu Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły, Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów chcielibyśmy bardzo Wam podziękować za ten czas, który razem tutaj spędziliśmy.

Przypomnijcie sobie pierwszy raz, gdy jeszcze jako dzieci przekroczyliście próg Zespołu Szkół w Poniatowej, pierwsze zawiązane tutaj przyjaźnie, miłości,  wspólne wycieczki, przerwy, wyprawy do sklepu pana Górniaka, spędzone razem chwile. Wszystko ma jednak swój początek oraz koniec. Czas mija tak nieubłaganie szybko i gdy początkowo mogłoby się wydawać, że ukończenie szkoły jest dla Was tak odległym wydarzeniem, to dzisiaj staje się ono faktem.

Więcej…
 
Literatura, teatr, nauka on-line!
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 27 marca 2020 13:05

Drodzy uczniowie jesteście teraz w domu, nie możecie wychodzić, dlatego biblioteka poleca Wam ciekawą formę rozrywki! Siedząc na kanapie możecie oglądać spektakle teatralne, czytać ksiązki on-line i ogladać ciekawe programy edukacyjne. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji!

Po pierwsze literatura: na stronie www.wolnelektury.pl możecie on-line przeczytać 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych!

Po drugie tetr: na  vod.tvp.pl/sub-category/teatr znajdziecie ciekawe spektakle teatru telewizji, lektury i nie tylko!

Po trzecie edukacja: na vod.tvp.pl warto śledzić pasmo edukacyjne eSZKOŁA Historia i literatura - tu możecie w bardzo ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę! Można też na tym paśmie zwiedzić wirtualnie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecamy i życzymy zdrowia, siły i wytrwałości i do szybkiego zobaczenia w bibliotece szkolnej!

 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 11 marca 2020 20:17

Informuje o zwieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Apeluję o ograniczenie  wizyt w instytucjach publicznych na terenie naszej gminy i powiatu.
Apeluję również do osób, które wróciły z krajów objętym koronawirusem aby pozostały w domach, nie pojawiały się w miejscach publicznych bagatelizując powagę sytuacji. Zaznaczam, że stanowią one zagrożenie dla zdrowych mieszkańców naszej gminy i powiatu.
Informuję, że w przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem wystąpienia koronawirsa należy kontaktować się z całodobową infolinią NFZ: 800 190 590.

Informuję, że nauczyciele będą przygotowywali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże również informacje dotyczące e-materiałów, z których będą mogli korzystać uczniowie. Materiały będą przekazywane uczniom drogą elektroniczną: e-dziennik oraz strona internetowa szkoły.

Czas zawieszenia zajęć nie jest czasem wolnym, przeznaczonym na spotkania w większych grupach, czy spacerowanie,proszę o ograniczenie do minimum mobilności uczniów. Bądźmy rozważni i nie bagatelizujmy powagi sytuacji w jakiej się znajdujemy.

W związku z powyższym proszę o zachowanie zdrowego rozsądku i zastosowania się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

KOMUNIKAT MEN

 
Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt
Sport
Wpisany przez Wiola Łata   
poniedziałek, 09 marca 2020 20:52

reczna-dz4 marca w hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. W pierwszym meczu naszymi rywalkami były uczennice Liceum Ogólnokształcącego. Początkowa faza rozgrywek to dla uczestników duży stres, który i tym razem towarzyszył obu drużynom od samego początku. Finalnie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W drugim meczu przeciwko naszym szczypiornistkom wystąpiły dziewczęta z Zespołu Szkół Zawodowych. Od samego początku tego spotkania wyraźnie dominowałyśmy zdobywając bramkę za bramką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:3. W klasyfikacji końcowej Zespół Szkół z Poniatowej zajął I miejsce. Każdy mecz podzielony był na dwie połowy trwające po 10 minut. Nasze zawodniczki do zawodów przygotowała Pani Jolanta Zarzycka. Skład zwycięskiej drużyny: Julia Walencik, Aleksandra Goliszek, Wioleta Łata, Nadia Ciechańska, Wiktoria Zdyb, Zuzanna Czarnota, Julia Wiśniewska, Julia Boćkowska, Karolina Żydek, Anna Bancerz, Eliza Pyta i Anna Wójcicka.

 
Warsztaty o mediacji
Aktualności
Wpisany przez Weronika Król   
piątek, 06 marca 2020 10:05

28 lutego br. przedstawiciele naszego liceum w składzie: Michał Jarosz z LO2, Anna Bieńko i Weronika Król z LO1a oraz Amelia Oleszczuk, Julia Kubiś i Mirosław Chabros z LO1b razem z Panią Małgorzatą Wójcikowską wzięli udział w spotkaniu warsztatowo-szkoleniowym na temat mediacji. Mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat mediacji rówieśniczej w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży. Przy pomocy prezentacji multimedialnych przygotowanych przez Sąd Okręgowy w Lublinie i Lubelskiego kuratora oświaty nabyli wiedzę jak rozmawiać, żeby pomóc i jak zapobiegać konfliktom poprzez mediacje. Na spotkaniu obecny był również Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Zrozumieć strukturę mediacji oraz jej podstawowe zasady pomógł film przygotowany przez KEN pt. "Ewelinka". Mimo rozczarowaniu uczniów brakiem pobytu w McDonald ’s, uczniowie usatysfakcjonowani wrócili do domu przy towarzyszącym im refrenie piosenki zaintonowanej podczas szkolenia przez SSO Eleonorę Porębiak-Tymecką: "Tu nikt nie mówi o winie, tu nikt nie mówi o karze, tutaj się uczy jedynie jak nie wyleczyć się z marzeń."

 
Wycieczka do Lublina klasy LO1a
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 06 marca 2020 08:14

6 lutego klasa LO1a udała się na krótką wycieczkę do Lublina. Oprócz wychowawczyni Pani Joanny Mazur towarzyszyła nam Pani Izabela Walczak. Pojechało z nami także parę uczniów z T1a. Pierwszym punktem programu były łyżwy na ICEmanii. Niektórzy średnio zaawansowani, inni pierwszy raz na lodzie a od razu inni śmigali jak strzała! Jednak wszyscy świetnie się bawili J Spotkaliśmy nawet Spiderman’ a! Następnie podjechaliśmy na Stare Miasto, a potem przeszliśmy pieszo do Let me out. Rozwiązywaliśmy zagadki w różnych pokojach, m.in. Laboratorium Frankensteina, Kraina Czarów czy Dziupla złodziei. Po wysiłku fizycznym i intensywnym logicznym myśleniu w „escape roomach” udaliśmy się do Tarasów Vivo. Po posileniu się wróciliśmy do domu.

 
Komunikat Dyrektora w zwiazku z koronawirusem
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 04 marca 2020 10:24

Szanowni rodzice, uczniowie, nauczyciele!

Z uwagi na duże prawdopodobieństwo pojawienia się w Polsce koronawirusa przysyłam informacje dotyczące profilaktyki.

Jak się okazuje w walce z chorobą najważniejsza jest właściwa higiena i zdrowy rozsądek.

 

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

 

Informuję również, że uczniowie na godzinach wychowawczych zostali zapoznani z profilaktyką koronowirusa. Poza tym w budynku szkoły są rozpowszechnione niezbędne informacje związane z profilaktyką koronowirusa. Przygotowane informacje znajdują się w widocznych miejscach, są to gazetki ścienne oraz informacje zamieszczane w ciągach komunikacyjnych. Instrukcje związane z myciem rąk znajdują się w każdej łazience.

Szanowni Państwo!

W zakresie profilaktyki zdrowotnej, w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowania na koronawirusa, zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie posyłać przeziębionych lub chorych dzieci do szkoły.

Jeżeli Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Z poważaniem dyrektor Zespołu Szkół w Poniatowej Tatiana Lasota-Rodzik

 
ZS Express Nr 20
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
niedziela, 23 lutego 2020 13:07

Nowy numer gazetki szkolnej  ZS Express Nr 20.

Zapraszamy do czytania.

 
Turniej FIFA ZS PONIATOWA
Aktualności
Wpisany przez PGębka   
piątek, 21 lutego 2020 18:53

 
Powiatowe zawody w piłce koszykowej chłopców
Sport
Wpisany przez ZS Express & Wiktor Tkaczyk   
piątek, 21 lutego 2020 18:00

kosz-ch13-lutego w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody w koszykówce chłopców, w których udział wzięły 3 szkoły: ZS Poniatowa, ZSZ i LO z Opola Lubelskiego. Rozgrywki poprowadzone były systemem, każdy z każdym”. Pierwszy mecz rozegrały ze sobą drużyny z Opola, a kolejny nasi chłopcy z ZSZ Opola Lubelskiego. W Całym meczu nasza szkoła dominowała nad przeciwnikiem, więc zakończył się naszym zwycięstwem. Drugi mecz był na wagę 1 miejsca z reprezentantami liceum. Obie drużyny bardzo zaciekle walczyły o każdy punkt. Kibice hucznie dopingowali naszych chłopaków na trybunach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości