Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Udany start - VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:45

W czwartek 5 grudnia odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, której organizatorami, jak co roku, byli- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim i Wydział Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy LO1b i T1a. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań typu otwartego i zamkniętego, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Jak się okazało najlepiej z tymi trudnymi zadaniami poradzili sobie uczniowie z ZS zajmując pierwsze 4 miejsca.  Michał Kuś z klasy T1a zajął najwyższą lokatę, na II miejscu uplasował się Mirek Chabros z klasy LO1b, kolejne III miejsce zajęła Ola Goliszek z klasy T1a, a IV pozycję Julka Kubiś z klasy LO1b.

Więcej…
 
Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
niedziela, 08 grudnia 2019 13:04

W naszej szkole od wielu lat realizowane są różne projekty unijne.

Ostatnio grupa uczniów i nauczycieli wróciła z kolejnej podróży zagranicznej do Francji. W ojczyźnie Moliera odbyło się Międzynarodowe Spotkanie szkół partnerskich projektu: „You are what you eat”, w ramach programu Erasmus Plus.

Była to już 25-ta podróż zagraniczna poniatowskiej młodzieży, zorganizowana przez Barbarę Kramek - nauczyciela jęz. angielskiego w naszej szkole.

Więcej…
 
Uwaga praktykanci
Informacje
Wpisany przez BW   
niedziela, 08 grudnia 2019 11:33

Uczniowie, którzy odbywają praktykę u pracodawcy w celu zaliczenia praktyki muszą dostarczyć następujące dokumenty:

  1. Zaświadczenie od pracodawcy, wraz z oceną
  2. Dziennik praktyk, podpisany przez pracodawcę
  3. Listę obecności

(wzory dokumentów w zakładce INFORMACJE)

Dokumenty należy dostarczyć do B.Wyroslak najpóźniej tydzień po zakończeniu praktyki

 
Mikołajkowe Nocowanie T1a
Aktualności
Wpisany przez H.Czarnota   
sobota, 07 grudnia 2019 14:58

6 grudnia to dzień Św. Mikołaja. Z tej okazji uczniowie klasy T1a w ramach integracji zespołu klasowego zdecydowali się na Mikołajkowe Nocowanie w szkole. O godzinie 19 zgromadzili się w korytarzu szkolnym przy sali nr 44, która tej nocy miała pełnić rolę bawialni, sali telewizyjnej oraz sypialni.  Towarzyszyły im Panie opiekunki: Halina Czarnota i Agnieszka Kocoń. Spotkanie rozpoczęło  się od prac porządkowych, bo trzeba było przygotować miejsce do wspólnej zabawy. Wychowawczyni w drodze do szkoły spotkała Św. Mikołaja, który przekazał jej swoją czapkę i drobne prezenciki dla uczniów. Jednakże, aby można było niespodziankę otrzymać, należało wykonać kilka zadań.

Więcej…
 
Warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express & Jakub Rosiński   
czwartek, 05 grudnia 2019 23:13

3 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili studenci Koła Naukowego Informatyków KUL Łukasz Szkwarek i Rafał Szuwalski. Przeprowadzili oni dla uczniów warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT. Dowiedzieliśmy się co to jest GIT oraz jakie ma zastosowanie, prezentacja GIT’a pokazała nam jak często wykorzystuje się go w firmach i w pracy z innymi programistami. W skrócie dzięki tego oprogramowania możemy wymieniać się z innymi użytkownikami swoimi fragmentami kodu oraz w jakiś sposób go ulepszać.

Więcej…
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 05 grudnia 2019 10:17

Sobota 23 listopada była dniem uśmiechu i życzliwości. Ci, którzy wkładali do koszyków wolontariuszy zakupione produkty spożywcze, okazywali ogromną wrażliwość na sytuację materialną innych osób.  Wolontariusze odwzajemniali ten miły gest naklejkami z uśmiechniętym słoneczkiem., które symbolicznie oznacza uśmiech dziecka.

Bo właśnie ta Ogólnokrajowa Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest organizowana głównie z myślą o dzieciach.  Jest to wyjątkowy przedświąteczny czas i byłoby miło, gdyby wszystkie dzieci mogły otrzymać nawet najmniejszy prezent.  Dlatego wolontariusze z naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w tej corocznej akcji. O wrażliwości młodzieży świadczy ich ogromne zaangażowanie i bardzo liczny udział-  14 wolontariuszy i 48 przyjaciół akcji.  Jesteśmy dumni z postawy naszych wychowanków. Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

 
Wycieczka klasy LO1a do Warszawy
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 29 listopada 2019 08:18

Dnia 21 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do naszej pięknej stolicy. Wyjechaliśmy rano. Podróż nikomu się nie dłużyła, a w trakcie zajechaliśmy tradycyjnie do McDonalda. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po otrzymaniu audio przewodników zaczęliśmy zwiedzanie. Poznawaliśmy historię od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Słuchając kolejnych ścieżek dźwiękowych i oglądając wystawy, makiety czy też niesamowite eksponaty dowiadywaliśmy się coraz więcej o kulturze, zwyczajach, i dziejach narodu żydowskiego, który osiedlił się na ziemiach polskich.

Więcej…
 
Uwaga uczniowie technikum - super serwis z arkuszami egzaminacyjnymi
Informacje
Wpisany przez BW   
środa, 27 listopada 2019 13:13

Zapraszamy wszystkich uczniów technikum do zapoznania się z nowo powstałym serwisem umożliwiającym wykonanie egzaminu zawodowego online na prawdziwych arkuszach egzaminacyjnych (prawie 3000 arkuszy ze wszystkich obszarów i kwalifikacji z lat 2014 - 2019).

Chcesz poćwiczyć przed egzaminem zaloguj się na stronę ZawodowyEgzamin.pl i wybierz interesującą cie kwalifikacje.

Pamiętaj im więcej testów rozwiążesz tym pewniejszy pozytywny wynik egzaminu zawodowego.


Link w sekcji INFORMACJE

 
IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę”
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
poniedziałek, 25 listopada 2019 21:33

W dniu 20.11.2019 r. w Nałęczowskim  Ośrodku Kultury odbył się  IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę” zorganizowany przez Muzeum Lubelskie w Lublinie, Oddział Muzeum Literackiego w Nałęczowie, Filię Muzeum Stefana Żeromskiego.

Konkurs przypadający w 155. rocznicę urodzin pisarza adresowany był do dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa lubelskiego. Recytatorzy prezentowali fragmenty wybranych utworów Stefana Żeromskiego ze szczególnym uwzględnieniem opisów przyrody polskiej lub wiersze poświęcone pisarzowi (uczniowie klas 1-3).

Zespół Szkół w Poniatowej w tym konkursie reprezentowały Weronika Kołosińska i Aleksandra Pawlik – uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszym recytatorkom należą się wyrazy uznania, a szczególnie Weronice Kołosińskiej, która zdobyła II miejsce. Gratulujemy umiejętności interpretowania tekstu, wyrażania swoich emocji i dzielenia się z innymi własnym widzeniem świata.

 
ZS Express Nr 18
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
wtorek, 19 listopada 2019 19:51

Nowy numer gazetki szkolnej.

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 18.

 
Lekcje z ZUS
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 19 listopada 2019 09:03

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna młodym ludziom, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Dlatego młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Projekcie „Lekcje z ZUS”, który realizowany jest w szkołach już od 2013 roku. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się dlaczego warto się ubezpieczać i na jakie świadczenia możemy liczyć, gdy płacimy składki. Poznaliśmy także podstawy polskiego systemu emerytalnego, dzięki któremu możemy zadbać o swoją przyszłość. Lekcje zachęciły nas do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o ZUS. Etap szkolny odbędzie się 2 grudnia i mamy nadzieję, że będziemy mogli spróbować swoich sił na kolejnym szczeblu.

 
23 Jesienny Konkurs Recytatorski
Aktualności
Wpisany przez Karolina Pytlak, kl. LO1ab   
niedziela, 17 listopada 2019 19:36

Dnia 8 listopada 2019 roku w Opolskim Centrum Kultury odbył się 23. Jesienny Konkurs Recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach” . Temat konkursu odsyłał nas do świata przyrody. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość o znaczeniu przyrody. Coraz częściej tęsknimy za kontaktem z naturą, jej surowym pięknem, nieskażonym ludzką ręką.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Weronika Mastalerz, Aleksandra Pawlik, Karolina Pytlak i Cyprian Kot. Uczniowie recytowali wiersze między innymi Wisławy Szymborskiej i Leopolda Staffa zgodne z tematyką konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem, a Karolina Pytlak za wyróżnienie nagrodzona została książką.

 
Konkurs Wiedzy o Prawie Pracy i BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
piątek, 15 listopada 2019 19:22

Julia Radzik i Patrycja Wróbel laureatami etapu szkolnego

12 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący zagadnień związanych z prawami pracy i bhp.  Uczestniczyło w nim 16 uczniów, byli to uczniowie klas T1ab, T1b, T3a i T2a. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań.

wyniki konkursu
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości