Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Agendy szkolne
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
wtorek, 12 listopada 2019 07:29

 

Wszyscy zainteresowani udziałem w Olimpiadzie Innowacji Technicznych  i Wynalazczości proszeni są o zgłoszenie do p. M. Wawrzyniaka do dnia 15 listopada 2019 (piątek).

 
„Przestrzeń from Facebook”
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 03 listopada 2019 18:22

29 października kolejna klasa miała możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych już od ubiegłego roku szkolnego w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych.

Zajęcia w klasie T2a prowadziły Panie Monika i Ola z Fundacji Sempre a Frente współpracujące od kilku lat z naszą szkołą.

Warsztaty „Przestrzeń from Facebook” umożliwiły uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszarów:

 • Marketing społecznościowy
 • Innowacje
 • Bezpieczeństwo w sieci
 • Obecność w sieci
 • Sztuczna Inteligencja.

 

Więcej…
 
Szkoła Pamięta
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
sobota, 02 listopada 2019 12:53

"Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci żywych."

"Szkoła pamięta" to akcja, za pośrednictwem której Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcało dzieci i młodzież do upamiętnienia ważnych wydarzeń i postaci. Minister Dariusz Piontkowski powiedział, że "chciałby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności."

W ramach akcji klasa LO 1B wraz z wychowawczynią Katarzyną Kramek-Mazur udała się do miejsc poświęconych pamięci ofiarom istniejącego tu niemieckiego obozu pracy. Wspominaliśmy też zmarłych profesorów naszej szkoły.

 
Wycieczka klasy T1ab do Elektrowni
Aktualności
Wpisany przez M. Wiśniewska   
czwartek, 31 października 2019 21:34

W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klasy T1ab pod opieką pani Małgorzaty Wiśniewskiej i pana Marka Wawrzyniaka wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Elektrowni w Świerżach Górnych niedaleko Kozienic. Uczniowie, po zapoznaniu się ze specyfiką funkcjonowania zakładu produkcyjnego oraz z procesem wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni węglowej,  obejrzeli hałdy węgla przeznaczone do produkcji prądu elektrycznego, ciągi odsiarczania spalin, ogromne kotły i spalarnie węgla kamiennego, generatory prądu elektrycznego, ciągi schładzania maszyn oraz spust wody poprodukcyjnej do Wisły.

Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Julia Boćkowska   
środa, 30 października 2019 05:50

Zgodnie z wieloletnią tradycją co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku...

W dniu 12 października odbyła się pielgrzymka do Częstochowy dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 30 osób z klas maturalnych naszej szkoły oraz liczna grupa nauczycieli, na czele z Panią Dyrektor.

Więcej…
 
ZS Express Nr 17
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
poniedziałek, 28 października 2019 21:13

Nowy numer gazetki szkolnej.

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 17.

 
Dzień Dawcy
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 27 października 2019 19:58

16 nowych osób zarejestrowanych w banku potencjalnych Dawców krwi i komórek macierzystych, to wynik jaki uzyskaliśmy podczas tegorocznego Dnia Dawcy, który odbył się 23 października na terenie szkoły i w przedszkolu.

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin porannych zachęcali rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola w Poniatowej do udziału w rejestracji, którą prowadziliśmy od godziny 14:00.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Julia Pietras   
wtorek, 22 października 2019 11:38

Dnia 11 października 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotował go Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwony Zalewskiej-Cebrykow, p. Joanny Domaszewskiej oraz p. Małgorzaty Fiuk. Apel rozpoczął się piosenką „Nothink Else Matters” wykonaną przez szkolny zespół muzyczny pod przewodnictwem p. Pawła Gębki. Krótko po tym oficjalną część rozpoczęło przywitanie wszystkich gości i ślubowanie klas I.

Główną atrakcją części artystycznej był „Pokaz Mody Nauczycielskiej”, który w niesamowicie zabawny sposób przedstawiony był przez naszych uczniów. Zostały zaprezentowane kreacje między innymi dla nauczycieli języka polskiego i matematyki. Nie zabrakło również stroju dla bibliotekarza!

Następnie na ręce Pani Dyrektor uczniowie z klasy II LO w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli najserdeczniejsze życzenia i  wręczyli kwiaty w podziękowaniu za trud i ciężką pracę.

Wszyscy przygotowujący apel zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 
PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWOREM KRWI
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 20 października 2019 23:00

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI

Z NOWOTWOREM KRWI

 

Po raz piąty w naszej szkole będzie organizowany Dzień Dawcy Szpiku w ramach akcji LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA.

W tym roku rejestracja potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się 23 października w dwóch punktach:

- w Zespole Szkół w Poniatowej (ul Fabryczna 16 c) w godz. 10:00 - 14:00 (pokój nr 38)

- w Przedszkolu Miejskim w Poniatowej w godz. 14.00 :16:00

Zapraszamy nie tylko uczniów, ale wszystkie osoby, które poprzez swój dar szpiku mogą uratować życie innym.

Pomóc może każdy w różny sposób: rejestrując się w bazie, wspomagając finansowo Fundację DKMS, informując o akcji rodziców i znajomych.

 
Szkolna Akademia Finansów
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
niedziela, 20 października 2019 22:00

8 października w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klasy T3a dotyczące przedsiębiorczości oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty rozpoczęły się krótkim testem wiedzy z zakresu prowadzenia własnej firmy oraz ogólnej wiedzy dotyczącej przyszłej pracy. Ponadto plan warsztatów obejmował:

Zasady i korzyści z prowadzenia działalności gospodarczej

    1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej
    2. Gdzie zakładamy własną działalność
    3. Ważne decyzje poprzedzające
    4. Co będzie potrzebne
    5. Przychody i koszty firmy
    6. Zawieszenie lub zakończenie działalności
Więcej…
 
Powiatowe zawody w biegach przełajowych
Sport
Wpisany przez Wiola Łata   
niedziela, 20 października 2019 20:48

biegiDnia 5 października w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych.  W rozgrywkach wzięły udział 4 szkoły średnie Powiatu Opolskiego: Zespół Szkół Zawodowych z Opola Lubelskiego, Liceum Ogólnokształcące z Opola Lubelskiego, Zespół Szkół z Poniatowej oraz Zespół Szkół z Chodla. Dziewczęta miały do pokonania dystans na 600 m, a chłopcy 800 m.  Sytuacja podczas zawodów zmieniała się kilkakrotnie, walka o najwyższy stopień podium była bardzo wyrównana. Ostatecznie dziewczęta jak i chłopcy w swoich kategoriach przybiegli do mety, zajmując drugie miejsce. W żeńskiej drużynie najlepszy czas uzyskała Julia Kubiś. Gratulujemy sukcesu naszym reprezentantom!

 
Wystawa „Ukradzione dzieciństwo”
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
środa, 09 października 2019 07:05

„O pamięć nie o zemstę Proszą nasze cienie!
Los nasz dla was przestrogą Ma być nie legendą.
Jeżeli ludzie zamilkną Głazy wołać będą!”
(Franciszek Fenikowski)

7 października w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć wystawę zatytułowaną „Ukradzione dzieciństwo”. Wystawa była poświęcona losom dzieci w czasie II wojny światowej. Okres wojny to czas, kiedy  całe społeczeństwo zostało boleśnie doświadczone. Zwykle  niewiele wiemy na temat losu dzieci w tym okresie czasu. Kojarzymy pojęcia związane z historią „Dzieci Zamojszczyzny”, posiadamy podstawową wiedzę na temat postępowania Niemców wobec najmłodszych w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, wiemy, że były mordowane, represjonowane, zmuszane do nieludzkiej, zabójczej pracy, wywożone do Niemiec „na roboty”. Germanizowane przez Niemców. Znamy pomnik Małego Powstańca Warszawskiego 1944 r. Zawsze jednak pozostaje pytanie: czy nasza wiedza jest wystarczająca? Czy w dzisiejszym świecie podążającym za komfortem nie należałoby się pochylić nad przeszłością?  Wszystkie akcje mające na celu popularyzowanie wiedzy historycznej są dla młodych pokoleń bardzo cenne, bo pobudzają do refleksji na temat przeszłości.

 
LO3 w Zakopanym
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
wtorek, 08 października 2019 11:38

Góry są piękne o tej porze roku. Z takim hasłem klasa trzecia liceum oraz jej towarzysze z innych klas wybrali się na trzydniową wycieczkę do Białego Dunajca i Zakopanego. Atrakcji było dużo i czas mijał bardzo szybko. Pierwszy dzień był relaksujący, bo po przyjeździe do Białego Dunajca i zakwaterowaniu u bardzo miłej pani Marysi odwiedziliśmy termy w Szaflarach. W następnym dniu realizowaliśmy program o wiele ambitniejszy – wejście na Gubałówkę. Niestety chmury przesłaniały nam piękne widoki. Następnie przeszliśmy do Butorowego Wierchu, a po drodze doświadczyliśmy pierwszego śniegu w tym roku. Potem  zjechaliśmy kolejką krzesełkową do Zakopanego. Po południu dodatkowy na spacer po Białym Dunajcu. Czwartek (na szczęście słoneczny) spędziliśmy w Energylandii. Szkoda, że to była ostatnia trzydniowa wycieczka naszej klasy ale na szczęście pozostaną nam zdjęcia, filmy i dobre wspomnienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości