Pielgrzymka maturzystów
Wpisany przez Julia Boćkowska   
środa, 30 października 2019 05:50

Zgodnie z wieloletnią tradycją co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku...

W dniu 12 października odbyła się pielgrzymka do Częstochowy dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 30 osób z klas maturalnych naszej szkoły oraz liczna grupa nauczycieli, na czele z Panią Dyrektor.

 

Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 4:30 pod Kościołem w Poniatowej, na którą wszyscy przybyli punktualnie. W drodze do Częstochowy modliliśmy się różańcem, powierzając Bogu wszystkie nasze sprawy i intencje, z którymi pielgrzymowaliśmy do Tronu Jasnogórskiej Pani. Po przyjeździe, udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie każdy mógł przez chwilę popatrzeć w "oczy Maryi" i powierzyć jej swoje sprawy. Niezwykle ciekawym momentem była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, prowadzona przez młodzież z Liceum w Chełmie. Przygotowane rozważania na długo pozostaną w naszej pamięci i pozwolą jeszcze lepiej przeżywać tajemnice wiary. Najważniejszym punktem pielgrzymki była adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Józefa Wróbla. Po Mszy Świętej udaliśmy się w drogę powrotną, aby z mocą Ducha Świętego i pokojem w sercu podejmować kolejne obowiązki w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości