Koła zainteresowań - druk 3D
Dni Otwarte-online

Fascynują Cię nowe technologie? Chcesz swoją pasję realizować w środowisku graficznym czy programistycznym? Zostań uczniem Zespołu Szkół w Poniatowej.

Uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych koło grafiki 3D nauczysz się projektować i drukować przedmioty w technologii przestrzennej.

Dzięki sponsorom (lokalnym przedsiębiorcom - Pawtrans Holding, Wentworth-Tech, MetalTon, Orzeł S.A) oraz środkom unijnym udało nam się pozyskać dwie drukarki 3D oraz przeprowadzić profesjonalne warsztaty dla uczniów z budowy i eksploatacji drukarki.

Rezultaty pracy uczniów to wiele różnorodnych modeli 3 D oraz projekt makiety dawnego zakładu EDA (elementy makiety zaprojektowane zgodnie ze starymi planami i wydrukowane na drukarce). Młodzież z ZS wielokrotnie prezentowała druk 3D podczas imprez środowiskowych: Poniatowskiego Forum Nowych Technologii, Dni Poniatowej, targów szkół, dni otwartych szkół, lubelskich konferencji informatycznych itp.

Opiekunem koła grafiki 3D jest Pani Małgorzata Fiuk.

Więcej fotek i informacji w zakładach Projekty/Drukarka 3D i Projekty/Projekty informatyczne.