"Mała ojczyzna-wspólna sprawa"

  • Home
  • "Mała ojczyzna-wspólna sprawa"

Pierwsze koty za płoty

{phocagallery view=category|categoryid=296|imageid=5998|float=left}

Uwaga, nowe fotografie z warsztatów II

{phocagallery view=category|categoryid=294|imageid=5944|float=left}

Od 16.10.2014r w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”. W warsztatach, które prowadziły studentki trzeciego roku psychologii wzięła udział cała nasza klasa tzn. klasa LO2. To były nasze pierwsze zajęcia, które składały się przede wszystkim z różnorodnych zabaw integracyjnych. Był to czas na wzajemne poznanie się, na generowanie nowych pomysłów, a także na planowanie kolejnych spotkań. Mimo iż nie do końca mogliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji (zajęcia miały zupełnie inny charakter niż typowe lekcje szkolne) liczymy, że tematyka kolejnych warsztatów bardziej nas zainteresuje, a osoby, które je  przeprowadzą zachęcą wszystkich do większego zaangażowania.

Mała ojczyzna- wspólna sprawa

Dzięki współpracy z wolontariatem studenckim „Projektor” od 16.10.2014r. w naszej szkole jest realizowany projekt składający się z zajęć warsztatowych i edukacyjnej gry terenowej. „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”, to tytuł nowego projektu, którego celem jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży, a przede wszystkim przygotowanie ich do świadomego udziału w życiu społecznym najbliższego otoczenia. Podczas warsztatów nasi uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat Ojczyzny (a zwłaszcza na temat podziału władzy w państwie, hierarchii, budżecie państwa oraz lokalnych społeczności), przeprowadzać symulację wyborów do rady miasta, pisać projekty zmian w naszej miejscowości. Natomiast podczas warsztatów sprawdzą w praktyce przydatność zdobytej wiedzy teoretycznej i swoje umiejętności komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty jak i gra będą dla uczniów doskonałą formą do pogłębiania swojej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia relacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły po każdych przeprowadzonych zajęciach.

Mała ojczyzna- wspólna sprawa

Dzięki współpracy z wolontariatem studenckim „Projektor” od 16.10.2014r. w naszej szkole będzie realizowany kolejny projekt. Tym razem jest to projekt składający się z zajęć warsztatowych i edukacyjnej gry terenowej. „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”, to tytuł nowego projektu, którego celem jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży, a przede wszystkim przygotowanie ich do świadomego udziału w życiu społecznym najbliższego otoczenia. Podczas warsztatów nasi uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat Ojczyzny (a zwłaszcza na temat podziału władzy w państwie, hierarchii, budżecie państwa oraz lokalnych społeczności), przeprowadzać symulację wyborów do rady miasta, pisać projekty zmian w naszej miejscowości. Natomiast podczas warsztatów sprawdzą w praktyce przydatność zdobytej wiedzy teoretycznej i swoje umiejętności komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty jak i gra będą dla uczniów doskonałą formą do pogłębiania swojej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia relacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły po każdych przeprowadzonych zajęciach.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU