Aktualności projektowe

  • Home
  • Aktualności projektowe

Uroczyste wręczenie certyfikatów

Na uroczystości zakończenie roku szkolnego pani Dyrektor Tatiana Lasota-Rodzik oraz koordynator projektu pani Katarzyna Kramek-Mazur wręczyły uczestnikom praktyk zawodowych certyfikaty uczestnictwa w języku polskim oraz angielskim. Uczniowie otrzymali również Europassy, dokumenty potwierdzają umiejętności,, które trenowali podczas trwania stażu.

zobacz zdjęcia

ERASMUS + PRAKTYKI ZAWODOWE W CZECHACH
DNI OTWARTE SZKOŁY

Podczas Dni Otwartych Szkoły stworzyliśmy stosiku Erasmus+. Przybyli goście z zaciekawieniem oglądali zdjęcia i pytali o szczegóły projektu. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich do wyboru naszej szkoły i udziału w organizowanych w niej projektach.

zobacz zdjęcia

WSPOMNIENIA Z CZECH
ERASMUS + PRAKTYKI ZAWODOWE W CZECHACH
NIE SAMĄ PRACĄ ŻYJE CZŁOWIEK...

20 uczniów naszej szkoły (16 kształcących się na profilu technik informatyk oraz 4 - uczących się na profilu technik mechanik) wyjechało do czeskiej Ostrawy w ramach projektu "Europejskie praktyki zawodowe kluczem do rynku pracy".

Uczniowie codziennie udawali się do swoich miejsc pracy, ale też mieli czas na to, aby poznawać Czechy, najbliższą okolicę - miasto Ostrawę, ale też i dalej położone miejscowości.

Uczestnicy projektu zwiedzili ostrawskie Stare Miasto, Wieżę Widokową, Nowy Ratusz, mogli zobaczyć panoramę piękną Beskidów, kościół św. Wacława, Ostrawskie ZOO, Kopalnię "Michal", obszar dziedzictwa przemysłowego Dolne Witkowice, zdobyli również hałdę Emma. Wzięli udział w koncertach i wydarzeniach towarzyszących obchodom 100-lecia ostrawskiego klubu sportowego, gdzie mieli okazję spotkać Ministra Kultury pana Lubomíra Zaoráleka. Pan Minister zdjęcie z nami zamieścił na swoim FB profilu. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło.
zobacz
Uczniowie ścigali się też na go-kartach. Byli też w mieście Brno oraz Praga.
Ponadto technicy informatycy wzięli udział w zorganizowanej właśnie dla nich konferencji.
Zapraszamy naszej fotorelacji w galerii zdjęć.

zobacz zdjęcia

Nasi uczniowie w Czechach

29.08. 20 uczniów technikum wyruszyło do Ostrawy, gdzie mają odbywać praktyki zawodowe w czeskich firmach, a także poznawać zabytki i kulturę Czech. Program ten jest realizowany w ramach projektu„Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz kadry kształcenia zawodowego” w pełni finansowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

zobacz zdjęcia

ERASMUS + PRAKTYKI ZAWODOWE W CZECHACH
PRZYGOTOWANIE DO WYJAZDU

20 uczniów naszej szkoły przygotowuje się do wyjazdu do czeskiej Ostrawy w ramach projektu" Europejskie praktyki zawodowe kluczem do rynku pracy".

Dzięki ks. Gustawowi Sikorze, który wiele lat pracował za naszą sąsiednią granicą, uczniowie nauczyli się wielu czeskich zwrotów. Počítač i cnc obráběcí stroj, mamy nadzieję, nie będą już dla nich problemem. Ponadto ks. Gustaw opowiedział im o wielu ciekawych miejscach, tradycjach, potrwach i wielu innych apektach kltury czeskiej.

Uczniowie uczestniczyli też w lekcjach j. angielskiego oraz j. angielskiego branżowego, a także przygotowaniu pedgogicznym. Otrzymali kieszonkowe, niezbędne maseczki. I tak wyposażeni w wiedzę i rzeczy materialne wyruszą wkrótce na "podbój" ostrawskich przedsiębiorstw.