Aktualności projektowe

  • Home
  • Aktualności projektowe

Zajęcia specjalistyczne

{phocagallery view=category|categoryid=746|imageid=14016|float=left}

W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w Zespole Szkół w Poniatowej prowadzone są zajęcia specjalistyczne umożliwiające uczniom nie tylko rozwijanie zainteresowań związanych z nowymi technologiami, ale i zdobycie dodatkowych kompetencji.

Wakacyjne staże zawodowe

{phocagallery view=category|categoryid=720|imageid=13672|float=left}

20 naszych uczniów z technikum w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w okresie wakacji uczestniczyło w miesięcznym stażu zawodowym. Staże odbywały się u lokalnych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.  

Praktyki, które nasi uczniowie odbyli, to nie tylko ich pierwsze zetknięcie się z rynkiem pracy, nie tylko szansa na zarobienie pieniędzy. To również pierwsze zderzenie wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością. Możliwość obserwacji osób wykonujących daną profesję i uświadomienie sobie, nad czym jeszcze należy popracować; jakie obowiązki będzie musiał wykonywać w przyszłości i czy tego właśnie chce. To szansa na połączenie zdobytej wiedzy z praktyką, sprawdzenie tego, co umieją w działaniu. To także rozwijanie kompetencji miękkich, niezwykle wysoko cenionych na rynku pracy: komunikatywności, punktualności, współpracy, organizacji czasu.

„Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu”

W dniu 18 kwietnia 2017 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Opolskim została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12. Edukacja, kwalifikacje, kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Projekt „Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu”

{phocagallery view=category|categoryid=686|imageid=13300|float=left}

W najbliższych dwóch  latach w Zespole Szkół będzie realizowany projekt unijny „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” zwiększający kompetencje zawodowe uczniów. Jest on  współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Starostwo Opolskie, skierowany  do uczniów technikum.

Projekt umożliwia uczniom zdobycie  dodatkowych kompetencji zawodowych, dzięki czemu zwiększą swoje szanse  na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Uczniowie technikum będą mogli korzystać z wybranych form wsparcia, takich jak:

- zajęcia specjalistyczne (programowanie i budowa robotów, grafika komputerowa, programowanie aplikacji i baz danych),

- kursy certyfikowane (grafik komputerowy, inżynieria programowania komputerowego, operator wózka widłowego, spawacz),

- konferencje informatyczne i szkolenia z nowych technologii,

- warsztaty z druku 3D,

- staże zawodowe w przedsiębiorstwach.