Pielgrzymka maturzystów na JASNĄ GÓRĘ 2021

  • Home
  • Aktualności
  • Pielgrzymka maturzystów na JASNĄ GÓRĘ 2021

Pielgrzymka maturzystów na JASNĄ GÓRĘ 2021

  • 23-9-2021
  • Weronika Kołosińska

Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku. 21 września o godzinie 5 rano wszystkie klasy maturalne wraz z wychowawczyniami oraz ks. Łukaszem pojechały na pielgrzymkę do Częstochowy.
Najważniejszym momentem naszej pielgrzymki była msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu. Po uroczystej mszy, udaliśmy na zasłużony posiłek i zakupy pamiątek. Kolejnym punktem programu było odsłonięcie obrazu. Następnie zwiedzaliśmy Jasną Górę z przewodnikiem, poznaliśmy historię sanktuarium i obrazu, ciekawą i bogatą historię zakonu paulinów. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę poświęconą błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i świętemu Janowi Pawłowi II, a także klasztorny skarbiec. Później braliśmy czynny udział w drodze krzyżowej na wałach obronnych Jasnej Góry.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy również zbiorową mogiłę pomordowanych członków organizacji Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Oddaliśmy hołd tym, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce, uczyć się i realizować nasze plany.
Pielgrzymka zostanie w naszej pamięci już na zawsze.